Преса в столичному метро подорожчає
Це станеться із першого червня. Продавці газет у переходах метрополітену пояснюють підвищення ціни подорожчанням оренди, повідомляє канал НТН
Одна з причин подорожчання преси у метро - необхідність упорядкування робочих місць. Замість столів продавці змушені будуть користуватися спеціальними конструкціями - ролетами.
Григорій Дрозд, заступник начальника КП «Київський метрополітен»: «Ці ролети робив не метрополітен, а самі підприємці, які торгують сьогодні друкованою продукцією на столах, лотках не в дуже охайному вигляді. Для єдиної політики і зроблені ці ролети висотою 2,20 м. Ви розумієте, чи на столик положити пресу, чи розмістити на двох метрах».
Підприємці кажуть, що не проти нововведення, але не дуже розуміють, чому сьогодні за звичайний столик із газетами, який займає 3 квадратних метри, вони платять метрополітенівцям 500 грн. щомісяця, а за ролет, площею 0,9 квадратних метрів сплачуватимуть удвічі більше. Колишній заступник міського голови Георгієвський має на це таку точку зору.
Микола Георгіївський, екс-заступник мера Києва: «Сроки моей каденции иссякли вместе с Сан Санычем. Спорить сегодня о ценах, об арендной плате нужно - это бизнес. Но я не могу понять для себя, почему метрополитен и предприниматели до сих пор не могут найти общий знаменатель».
У представників періодичних видань, які самотужки реалізують свою продукцію у переходах столичного метро, до його керівництва свої претензії.
Валерія Леликова, заступник директора газети: «Мы даже не получили проекта договора как такового. Нас заставляют подписать договор - не глядя. Говорят, если не подпишите, уже есть желающие, целая очередь».
На думку підприємців та газетярів, керівники метрополітену свідомо затягують вирішення питання плати за торгівлю пресою у метро. Згідно рішення столичної влади від 3-го травня вже з 1-го червня цього року торгівля газетами та журналами там має проводитись виключно на ролетах.
Їх вже розмістили на станціях, але хто на них буде торгувати - невідомо. У будь якому випадку в накладі знову може залишитися споживач.
Андрій Герко, Олександр Горнійчук, НТН.
