Президента просять звернути увагу на справу засудженого журналіста Антоника
Україно-Американське Бюро захисту прав людини звернулося до Президента з проханням звернути увагу на справу Руслана Антоника.
Директор Україно-Американського Бюро захисту прав людини Семен Глузман направив Віктору Ющенку звернення з проханням звернути увагу на справу засудженого до 13 років ув’язнення телевізійного журналіста Руслана Антоника. У заяві він наголосив, що вирок суду був „невмотивованим і бездоказовим”, але згідно з ним Антоник відбуває вже сьомий рік ув’язнення. Глузман додає, що „ні прокуратура, ні МВС, ні Верховний Суд не бажають визнати зроблену помилку і об’єктивно, чесно та неупереджено оцінити свої попередні дії. Кругова порука безвідповідальних чиновників від юстиції перешкоджає перегляду карної справи журналіста”.
Директор правозахисної оргнаізації просить Президента вжити законних заходів, щоб повернути свободу невинному.
Нагадаємо, що Руслан Антоник засуджений за вбивство бізнесмена Петра Тичинського, зятя Анатолія Гальчинського, колишнього радника президента Кучми. 19 травня 2000 р. Руслан Антоник, який працював тоді на “Народному телебаченні”, мав зустрітися з колегою. Оскільки колега запізнювався, Руслан зайшов до кафе, зробив замовлення, про що засвідчує чек. Не дочекавшись, пішов у бік метро, а по дорозі його заарештувала група озброєних міліціонерів. Обвинувачення - вбивство людини, тіло якої знайшли неподалік.
«Уся справа була сфабрикована, під час суду свідчення вини сина давав олігофрен, який плутався у показах і не міг навіть реально оцінити ситуацію. Однак його свідчення суд узяв до уваги, а мене не допускали до залу засідань. Після побоїв у слідчому ізоляторі сина змусили підписати явку з повинною, але на суді він не визнав своєї вини», — говорить мати журналіста Пелагея Антоник. Попри те, що багато правозахисників вважають вину журналіста в цьому вбивстві недоведеною, суд виніс вирок – 13 років колонії суворого режиму.
"Детектор медіа"
Справу журналіста Руслана Антоника, засудженого за вбивство, можуть переглянути
Україна проти журналіста Антоника
Моніторинг порушень прав журналістів та утиски друкованих ЗМІ
