Головатий пропонує заборонити діяльність деяких телерадіоорганізацій

4 Травня 2006
0
17663
4 Травня 2006
15:47

Головатий пропонує заборонити діяльність деяких телерадіоорганізацій

0
17663
Головатий пропонує заборонити діяльність деяких телерадіоорганізацій

Міністр юстиції України Сергій Головатий подав на розгляд Кабінету Міністрів України проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості відносин власності стосовно засобів масової інформації", передає УНІАН.

Про це повідомляє прес-служба Мін’юсту.

Одним із нововведень законопроекту є вимога висвітлення у кожному випуску друкованого ЗМІ не тільки інформації про засновників (співзасновників) видання, а й про засновників (співзасновників) редакції або іншої установи, що виконує її функції.

Крім того, друковані ЗМІ у кожному випуску мають подавати відомості про осіб, з дозволу яких поширюється видання.

Як стверджує прес-служба Мін’юсту, при підготовці законопроекту було враховано пропозиції громадських організацій, зокрема Інституту медіа права та Східноєвропейського інституту проблем медіа. Законопроект підготовлено на виконання Плану заходів із виконання обов’язків та зобов’язань України, що випливають з її членства в Раді Європи, затвердженого Указом Президента України від 20 січня 2006 року №39.

У законопроекті запропоновано заборонити створення, а також діяльність телерадіоорганізацій, засновником (співзасновником), власником (співвласником) яких є юридичні особи, що зареєстровані в офшорній зоні. Нововведення пояснюється забезпеченням права громадськості володіти інформацією про осіб, що фактично контролюють такі ЗМІ.

Нововведенням законопроекту є також покладення на телерадіоорганізації обов’язку звітувати про зміну складу засновників (співзасновників), власників (співвласників); про розподіл часток статутного фонду; про зміни в керівництві телерадіоорганізації, складі керівних та наглядових органів; про джерела фінансування телерадіоорганізації.

Одночасно з метою встановлення дієвого механізму реалізації положень вказаного законопроекту пропонується наділити Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення повноваженням здійснювати нагляд за дотриманням вимог щодо заснування телерадіоорганізацій та вимоги до їх установчих і статутних документів.

На думку Міністерства юстиції, схвалення та реалізація цього закону сприятимуть створенню прозорого ринку власності на засоби масової інформації, гарантуватимуть недопущення монополізації цього ринку, а також забезпечать вільний доступ суспільства до інформації про діяльність засобів масової інформації.

Як заявляє прес-служба відомства, наявність недосконалого законодавства в Україні щодо прозорості власності стосовно засобів масової інформації сприяє їх монополізації. Це обмежує доступ громадськості до різнобічної об’єктивної інформації та призводить до використання ЗМІ для маніпулювання суспільною свідомістю.

 

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
17663
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду