Нацрада занепокоєна станом кабельного телебачення в Україні

21 Квітня 2006
0
13791
21 Квітня 2006
16:16

Нацрада занепокоєна станом кабельного телебачення в Україні

0
13791
Нацрада занепокоєна станом кабельного телебачення в Україні

Як відомо, з 1 березня цього року набрав чинності  Закон України  „Про телебачення і радіомовлення”. Цим законом врегульовано такий вид діяльності, як надання програмної послуги з використанням кабельних багатоканальних телемереж та систем МІТРІС, ТЕЛЕСЕЛО, ММДС тощо.

Нацрада з питань телебачення та радіомовлення поширила заяву, у якій, зокрема, говориться: "Закон чітко визначив таких суб’єктів господарювання як „провайдери програмної послуги”, діяльність яких однозначно підлягає ліцензуванню Національною радою. У законі сказано, що ліцензуванню підлягає діяльність суб’єкта господарювання незалежно від форми власності, населеного пункту, кількості абонентів, інших особливостей багатоканальної телемережі".

За оцінкою фахівців загальна кількість кабельних багатоканальних телемереж в Україні становить близько 1200. Кількість виявлених кабельних телемереж на сьогодні становить 763. Отримали ліцензії Національної ради на право користування каналами мовлення в багатоканальних телемережах 525 організацій кабельного телебачення. Незаперечним фактом є те, що  лише 70 відсотків від виявлених кабельних телемереж працюють у правовому полі і їх діяльність контролюється державою.

На думку Нацради, найбільшу загрозу неконтрольована діяльність  становить для інформаційної безпеки країни, оскільки з багатоканальних телемереж витісняються програми вітчизняних телерадіоорганізацій.

Особливе занепокоєння Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення викликає стан  справ із діяльності великої кількості провайдерів програмної послуги, зокрема – кабельного телебачення в Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Луганській, Одеській, Харківській областях, Автономній Республіці Крим і в м. Києві.

Враховуючи надзвичайну важливість порушеної проблеми та катастрофічний стан щодо дотримання провайдерами програмної послуги вимог чинного законодавства, Національна рада  звернулася до  Міністерства внутрішніх справ України, Державної податкової адміністрації України з проханням вжити заходів щодо припинення безліцензійної діяльності провайдерів програмної послуги.

"Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення вважає, що лише спільними зусиллями можна виявити всіх провайдерів програмної послуги, котрі працюють без ліцензії, зупинити їх протизаконну діяльність та змусити працювати відповідно до вимог Закону України „Про телебачення і радіомовлення”" - говориться у заяві.

                          
"Детектор медіа" за інформацією прес-служби Національної ради.

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
13791
Теги:
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду