8 телекомпаній отримали попередження за порушення виборчого законодавства
12 квітня Національна рада з питань телебачення та радіомовлення застосувала каральні санкції до тих телекомпаній, які порушували вимоги Закону "Про вибори народних депутатів".
Попередження отримали: ТРК "Київ", Севостопольська державна регіональна телекомпанія, Львівська ОДТРК, ДТРМК "Крим", ТРК "Жиса" (Сімферополь), Нікопольський медіа-центр, Дніпропетровська ОДТРК та ТОВ ТРК "Купол" (Київ) (остання матиме щей позапланову перевірку). Розгляд діяльності Кіровоградської ОДТРК та ТРК "САМАРА" (Павлоград, Дніпропетровська область) перенесено на наступний тиждень.
Андрій Мірошниченко, член Нацради зазначає, що за підсумками розгляду цих питань вже можна виявити певні тенденції щодо виявлених порушень За його словами, найбільше порушень зводилось до того, що телекомпанії на вимогу Нацради не надавали відповідні угоди та інші документи щодо умов розміщення агітації. До таких дій звертались приміром, ТРК "Жиса", ТРК "Купол" тощо. За словами Мірошниченка, значні порушення були виявлені у мовленні Львіської ОДТРК. Телекомпанія на вимогу Нацради не надала угоди і розміщувала агітаційний фільм на замовлення блоку Вітренко "Православна мобілізація", який містив ознаки розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Севастопольська державна телекомпанія порушила власні розцінки на політичну рекламу - оголосили одні, а почали застосовувати інші, які перевищували перші ледь не в два рази.
А от ТРК "Київ" поплатилась за трансляцію прихованої реклами в дні, коли агітація була заборонена. 9 % від ефірного обсягу мовлення був присвячений роликам про діяльність чинного мера столиці. "Показувались сюжети про події, які в цей день не відбувалися. Про те, як Омельченко закопує капсулу чи щось відкриває. Вони були «зтягнуті» з попередніх днів і навмисно показувались 24 березня в новинах", - зазначає голова Нацради Віталій Шевченко.
Дніпропетровська ОДТРК своє попередження отримала за трансляцію політичної реклами без вказівки замовника. До речі цей рекламний ролик, здійснений на замовлення блоку Литвина, містив наругу над державними символами, і розглядався Незалежною експертною радою з питань діяльності мас-медіа під час виборів.
За словами членів Нацради, найбільше порушували державні телекомпанії. "Всі ці порушення здійснювалися через прямі вказівки та накази Держкомтелерадіо", - наголосив Мірошниченко.
У зв"язку з цим, як повідомив "ТК" Віталій Шевченко, сьогодні Нацрада збирається розглянути проект рішення дощо позиції Держкомтелерадіо під час парламентської виборчої кампанії, і направити його до ЦВК та Кабінету міністрів.
