Державні та комунальні газети приватизують до 2010 року

12 Квітня 2006
0
253
12 Квітня 2006
12:54

Державні та комунальні газети приватизують до 2010 року

0
253
Державні та комунальні газети приватизують до 2010 року

Міністерство юстиції пропонує до 2010 року продати всі 760 нині діючих державних і комунальних газет, про це повідомляє "Українська правда", посилаючись на газету "Дело", у розпорядежння якої потрапив розроблений відомством Сергія Головатого проект закону "Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ".

Документ передбачає вихід держорганів зі складу засновників друкованих видань і подальшу приватизацію їхнього майна. За словами заступника міністра юстиції Лідії Горбунової, документ передбачає першочергове право трудового колективу на безоплатне придбання майна редакцій, але тільки за умови збереження його цільового використання.

Мета проекту закону, відзначає Горбунова, - звести до мінімуму можливості маніпулювання друкованими ЗМІ з боку держави і підсилити гарантії свободи слова в Україні. У Мін'юсті відзначили, що новий законопроект дозволяє держорганам видавати тільки офіційні відомості, бюлетені і вісники для публікації нормативно-правових актів і рішень.

Реформування буде проводитися на підставі даних медіакарты (список друкованих ЗМІ з вказанням належного їм майна), яку має скласти Держкомітет з телебачення і радіомовлення. Сьогодні в медіакарту внесені 760 державних і комунальних друкованих ЗМІ, але нацсоюз журналістів вважає, що це неповний варіант медіакарти.

На думку заввідділом з питань інформаційної політики Секретаріату уряду Лілії Нікітіної, багато державних ЗМІ не зможуть вижити без підтримки.

Незадоволені законопроектом і в найбільших державних газетах, відзначає "Дєло". Заступник головного редактора "Голосу України" Сергій Демінський вважає, що ініціатива Мін'юсту обмежує права місцевих громад. З ним солідарні й в "Урядовом кур'єрі".

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
253
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду