Американські ЗМІ недостатньо комплексно висвічують події в Іраку
Висвітлення іракського конфлікту в американських ЗМІ часто обмежується або «добрими», або «поганими» новинами та не враховує достатньо питання комплексно. Так вважають учасники семінару, що його організовано у Нью-Йорку, повідомляє Ройтер. Нестача погляду на відстані у американських медіа – це один з рідкісних моментів, щодо якого усі учасники заходу погодилися. «Частіше за все, прочитавши перший абзац та підпис, ви вже знаєте, що саме ви прочитаєте далі. Якщо ви пишите «добру новину», вас одразу ж зараховують у табір президентської адміністрації. Та якщо ви критикуєте, ви опиняєтеся у іншому таборі», - каже Роджер Коен, автор редакторських заміток у «International Herald Tribune».
Підполковник Стівен Бойлан, який упродовж 16 місяців служив в Іраку головним офіційним представником американської армії, очікував, що іракські події висвітлюватимуться у ЗМІ більш широкомасштабно. «Коли я повернувся, я знайшов, що було достатньо позитивних новин з Іраку, а потім я зрозумів, що питання не в тому. Проблема у тому, що немає загального бачення подій».
Джеймс Таранто, автор сайту opinionjournal.com зазначив, що справа у тому, що більшість американських журналістів бачать в Іраку другий варіант сценарію в’єтнамської війни. Проте іракський фотокори Гайт Абдул-Ахад має іншу думку: «Це громадянська війна. Люди вбивать один одного щодня, щогодини, усюди у Іраку». Як вважає Аластайр Макдональд, директор багдадського бюро Рейтеру, погіршилися умови роботи 70 іракців, що працюють на агенцію, через напруження між громадами. Деяким погрожували смертю. За даними Комітету захисту журналістів, якнайменш 67 журналістів загинули в Іраку від часів військової операції США у 2003 році.
