Більшість телеканалів прямо або приховано демонстрували симпатії до різних політичних сил

5 Квітня 2006
0
14092
5 Квітня 2006
15:30

Більшість телеканалів прямо або приховано демонстрували симпатії до різних політичних сил

0
14092
Більшість телеканалів прямо або приховано демонстрували симпатії до різних політичних сил

Інформаційні програми провідних телеканалів України висвітлювали парламентську виборчу кампанію відносно об'єктивно, але не завжди достатньо збалансовано.

Про це заявив у середу на прес-конференції голова комітету "Рівність можливостей" Олександр Чекмишев, оприлюднюючи попередні результати виборчого моніторингу телевізійних новин.

Він зазначив, що в порівнянні з висвітленням президентських виборів 2004 року, на нинішніх парламентських виборах журналісти "значно менше використовували медіатехнології і маніпуляції громадською думкою".

При цьому Чекмишев наголосив на існуванні "прямої або прихованої демонстрації симпатій до різних політичних сил" з боку більшості телеканалів.

Говорячи про тенденції висвітлення виборчої кампанії на українських телеканалах, Чекмишев сказав, що "ТСН" і "ТСН-Підсумки" (1+1), "Факти (ICTV), "Новини" (Перший національний), "Вікна" (СТБ), "24 години (Тоніс), "Репортер" (Новий канал) подавали інформацію порівняно об'єктивно.

Однак, як підкреслив він, програма "Час" (5 канал) "демонструвала пряму або опосередковану симпатію до влади й антипатію до опозиції".

Програма "Події" (ТРК Україна), за результатами моніторингу, "відверто підтримувала не стільки опозицію в цілому, як Партію регіонів".

Новини на телеканалі НТН також віддавали перевагу опозиції. Інформація на телеканалі "Інтер" програми "Подробиці" і "Подробиці тижня" Чекмишев також не зміг назвати об'єктивними, оскільки у них звучала істотна критика на адресу як провладних, так і опозиційних сил.

Серед лідерів за хронометражем на українських телеканалах голова комітету назвав "Нашу Україну", БЮТ і Партію регіонів.

"Більше за все негативу пролунало на адресу НСНУ, а позитивної інформації - на адресу БЮТ", - сказав він.

Крім того, Чекмишев повідомив про результати моніторингу висвітлення української парламентської кампанії телебаченням Росії.

"Ефір російських новинних програм був насичений маніпуляціями й оцінними судженнями", - підкреслив він.

За словами Чекмишева, російське телебачення подавало багато негативної інформації про владу і провладні партії і позитивно оцінювало діяльність опозиційних блоків і партій.

"Мали місце численні приклади відвертих образ, іронії і навіть територіальних претензій до України", - зазначив голова комітету.

Відповідаючи на питання про те, чи вплинули маніпуляції під час виборчої кампанії на волевиявлення людей, голова комітету сказав:

"У переважній більшості ці моменти не могли вплинути на волевиявлення громадян".

 

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
14092
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду