25% виборців не знає, що депутати обиратимуться лише за списками партій

24 Березня 2006
0
7951
24 Березня 2006
17:18

25% виборців не знає, що депутати обиратимуться лише за списками партій

0
7951
25% виборців не знає, що депутати обиратимуться лише за списками партій

З 26 лютого по 6 березня 2006 року Фонд “Демократичні ініціативи” та фірма “Юкрейніан соціолоджі сервіс” проведели репрезентативне опитування у всіх областях України, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі (всього в 95 містах та селах України) щодо виявлення динаміки рейтингів політичних партій та блоків на виборах до Верховної Ради України. Опитування проведене на замовлення коаліції громадських організацій „Усвідомлений вибір 2006” за фінансової підтримки Фонду „Відродження”.

Всього опитано 2009 респондентів за квотною національною вибіркою, яка за статтю, віком, освітою, типом поселення та областями України репрезентує населення країни віком понад 18 років.
Максимальна випадкова похибка вибірки не перевищує 2,2% (за вірогідності 0,954).

 Головними чинниками вибору партії (блоку) є: програма, пропозиції партії чи блоку (53%), лідери партії чи блоку (42%) та те, що партія (блок) виражає інтереси виборців (28%).
 67% виборців вже остаточно визначилося з вибором партії чи блоку. Решта визначатиметься з вибором, ознайомившись із програмними матеріалами партій та блоків (18%), орієнтуючись на лідерів (15%) та стежачи за дебатами партій у засобах масової інформації (12.5%).

Найбільш важливою для виборців інформацією, щоб зробити усвідомлений вибір, є пропозиції партій (блоків) щодо важливих для них проблем (83%), кандидатура партії (блоку) на посаду прем’єр-міністра (72%),  пропозиції щодо складу майбутнього уряду (72%) та блокування партії (блоку) у майбутній Верховній Раді (69%). Мало цікавить виборців інформація про приватне життя кандидатів та компрометуючі відомості.

Найважливішими для виборців є пропозиції партій щодо доступу до якісного медичного обслуговування (88%), подолання бідності, соціального захисту (88%) та цінової політики у державі (87%). Водночас майже половина виборців не знає пропозицій партій (блоків) щодо найактуальніших для них суспільних проблем.  78% населення буде стежити за діяльністю у Верховній Раді партії (блоку), за яку проголосує на парламентських виборах.

25% населення не знає, що згідно з новим Законом про вибори депутати Верховної Ради обиратимуться лише за списками політичних партій, а 75% уже знає про це.

Лише 24% виборців ознайомилося з повним списком кандидатів партії (блоку), за який мають намір проголосувати, 28% не ознайомилося зі списками взагалі.

Якщо під час голосування будуть черги на виборчих дільницях, 47% готово стояти у них, скільки буде потрібно, відмовиться від голосування у цьому разі лише 3%. 

Певна частина виборців не довіряє Центральній виборчій комісії (26%) та місцевим виборчим комісіям (18.5%). Водночас із застосуванням адміністративного ресурсу з боку нової влади стикалися лише 9% населення.

Щодо чесності виборів думки населення поділилися: 38% вважає, що будуть окремі порушення, які не вплинуть на загальний результат, а 30% припускає, що результати можуть бути перекручені. Водночас значно менша частка населення, ніж перед усіма попередніми виборами, схильна  думати, що все буде підтасоване. 

Громадяни переважно згодні з тим, що вибори в Україні стали реальним механізмом впливу виборців на владу (36%), не згодні з цим 32%. Головна причина, що заважає виборам стати механізмом демократичної участі громадян у державних справах полягає у невиконанні народними обранцями своїх виборчих обіцянок (49%).

Більшість населення вважає, що наступні вибори допоможуть поліпшити ситуацію в Україні (45%), не згодні з цим 24%. Більшость громадян певна, що їхня особиста участь у виборах вплине на майбутнє України (69%). 


"Детектор медіа" за прес-релізом фонду "Демократичні ініціативи"

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
7951
Теги:
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду