Щодо свободи слова в Інтернеті більш за все упевнені мешканці Чернігівської, Волинської і Дніпропетровської областей - опитування
Такі результати дослідження gemius Audience, проведеного Gemius SA - найбільшим агентством з онлайн досліджень Східної Європи, повідомляє "Українська правда".
Згідно із результатами дослідження, проведеного в українському Інтернеті в листопаді 2005 року, найбільше упевнені в наявності свободи слова респонденти з Чернігівської області - 95,90%.
На другому місці Волинська область - 93,24%, на третьому Дніпропетровська область - 81,62% і потім місто Київ -78,76%.
Помітно розходяться результати в декількох регіонах, що традиційно вважаються близькими один до одного в менталітеті.
Так, 74,19% респондентів зі Львівської області відповіли позитивно на питання про свободу висловлювань в інтернеті, а "звичайно ні" відповіли 0% опитаних.
При цьому в Івано-Франківській області з даним твердженням погодилися тільки 42,65%, а негативно відповіли 41,82% респондентів.
У Донецькій же області погодилися визнати свободу слова в інтернеті 64,38%, а 23,78% відповіли негативно.
Найменше схильні вірити в існування свободи слова в інтернеті України жителі Луганської області - всього 41,94% опитаних відповіли позитивно на дане питання, тоді як 46,62% відповіли негативно.
В інших областях більшість респондентів дали позитивну відповідь.
У той же час, за даними дослідження, 80% користувачів у віці від 25 років і більше читають в інтернет новинні видання. Більш схильні читати новини чоловіки.
У той же час, у повідомленні відзначається, що дані опитування не можуть вважатися репрезентативними щодо структури населення України.
"Відповідно до методики дослідження gemius Audience, була отримана достатня вибірка анкет, щоб узагальнювати результати і робити висновки про думки винятково інтернет-аудиторії", - говориться в повідомленні.
Усього на питання дослідження відповіли більше 3,5 тис. респондентів.
"Варто врахувати, що анкети заповнювалися нерівномірно в різних регіонах і в різних соціально-демографічних групах, тому високий відсоток статистичної похибки", - говориться в повідомленні.