Російський журналіст стверджує, що в Україні є таємні в'язниці ЦРУ

13 Березня 2006
2730
13 Березня 2006
12:53

Російський журналіст стверджує, що в Україні є таємні в'язниці ЦРУ

2730
Російський журналіст стверджує, що в Україні є таємні в'язниці ЦРУ

Російський тележурналіст Аркадій Мамонтов стверджує, що на території України знаходилися таємні в'язниці ЦРУ США.

Про це він заявив у програмі Першого каналу «Спеціальний кореспондент», повідомляють РИА Новости.

За словами Мамонтова, 11 січня одна зі швейцарських газет опублікувала матеріал про таємні в'язниці ЦРУ в Східній Європі, в яких утримувалися в'язні з Іраку та Афганістану.

У публікації стверджується, що в перехоплених 15 листопада 2005 року переговорах посольство Єгипту в Лондоні «із власних джерел довідалося, що щодня 23 іранських і афганських громадянина допитуються на військовій базі поблизу румунського міста Констанція на узбережжі Чорного моря».

«Подібний центр допитів є в Україні, в Косово, в Македонії і Болгарії», - йдеться в документі.

У зв'язку з цим Мамонтов повідомив, що «ми, у свою чергу, стали перевіряти документи, що опинилися в нашому розпорядженні» і навів текст анонімного листа.

«Скандал, що виник у Європі, чомусь не торкнувся України. А в Україні теж була така ж в'язниця. З міркувань безпеки я не називаюся і навіть не повідомлю, відкіля я одержав основну інформацію. Скажу тільки, що практично з першоджерела», - йдеться в анонімному листі.

За словами автора листа, «19 липня начальник Генштабу ВР України Сергій Кириченко особисто доручив в. о. начальника військового гарнізону «Макаров-1» підполковнику Синяло Юрію Григоровичу підготувати на території гарнізону приміщення для утримання десяти ув'язнених і розквартирування десяти конвоїрів».

«Раніше, до 2004 року це була військова частина 1247, об'єкт С, база збереження ядерних боєприпасів. До кінця липня приміщення були готові. Проведено відповідний ремонт, заґратовано вікна, посилено двері», - повідомляє автор.

Як було показано в програмі, знімальна група Мамонтова побувала на місці.

Журналіст поговорив із представником фірми, що проводила ремонтні роботи на базі і з декількома військовослужбовцями, що розповіли про підземні сховища, що знаходяться на території бази, і проведені ремонтні роботи.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2730
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду