Найбільша електоральна активність буде на Галичині та Донбасі

10 Березня 2006
0
11868
10 Березня 2006
18:07

Найбільша електоральна активність буде на Галичині та Донбасі

0
11868
Найбільша електоральна активність буде на Галичині та Донбасі

Більш 60% громадян твердо мають намір взяти участь у парламентських виборах і ще 25,8% заявляють, що, швидше за все, візьмуть участь.

Про це свідчать результати соцопитування Інституту соціальної і політичної психології АПН України, проведеного 1-5 березня 2006 року.

Як повідомив директор Інституту Микола Слюсаревський, найбільш висока електоральна активність очікується на Галичині і Донбасі, а найбільша кількість тих, хто вирішив не голосувати відзначена в Києві й в Криму, однак у Криму кількість таких людей має тенденцію до скорочення.

Серед тих, хто має намір брати участь у виборах 26% збираються підтримати Партію регіонів, 17,6% - Блок Юлії Тимошенко, 15,7%, - блок "Наша Україна", 6% - Соцпартію, 5,2% - Компартію, 4,4% - Народний блок Володимира Литвина "Ми", 3,4% - Блок Наталі Вітренко "Народна опозиція", 3% - блок "Пора-ПРП".

Більше 1% також підтримують опозиційний блок "Не так!" (1,8%), Партію "Віче" (1,8%) і Український народний блок Костенка і Плюща (1,7%). Інші партії сумарно набрали 5,8%. Вагалися з відповіддю - 7%.

Слюсаревський відзначив, що в порівнянні з попереднім опитуванням, яке проводилося 12-18 лютого, розподіл партійних рейтингів практично не змінився.

По регіонах електоральні симпатії розділилися в такий спосіб: Партія регіонів лідирує на Донбасі, у Криму, у південних і східних областях, БЮТ - у західних (крім Галичини) і центральних областях, а також у Києві, де БЮТ лідирує зі значним відривом.

НСНУ лідирує на Галичині, а в Полтавській, Сумській і Чернігівській областях НСНУ і БЮТ набирають приблизно однакову кількість голосів.

Досліджуючи структуру електорату кожної з політичних сил, соціологи знайшли, що ні в якому разі не проголосують за Партію Регіонів 48,4% респондентів, за БЮТ - 47%, за НСНУ - 47,4%, за СПУ - 49%, за КПУ - 67,2%, за блок "Ми" - 45,3%, за "Народну опозицію" - 66,9%, за блок "Пора-ПРП" - 56,9%.

На питання "які, на вашу думку, політичні партії і блоки подолають 3%-й бар'єр на парламентських виборах" 72-73% респондентів назвали НСНУ, БЮТ і Партію регіонів, Більш 40% - блок "Ми" і СПУ, більш 30% - КПУ, більш 20% - "Народну опозицію", 17-18% - блок "Пора-ПРП" і блок "Не так!".

Опитування охопило 2,3 тис. респондентів старше 18 років у всіх регіонах України. Похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Як відомо, досі інші відомі соціологічні центри давали Тимошенко третій результат.

 

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
11868
Теги:
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду