Моніторинг: російські телеканали в Україні використовують маніпулятивні технології

10 Березня 2006
0
14187
10 Березня 2006
12:24

Моніторинг: російські телеканали в Україні використовують маніпулятивні технології

0
14187
Моніторинг: російські телеканали в Україні використовують маніпулятивні технології

Лідером ефіру на російських телевізійних каналах, які здійснюють мовлення в Україні, у лютому був блок Юлії Тимошенко. Водночас блоку партій "Наша Україна" було присвячено втричі менше інформації, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Такими є результати моніторингу російських телеканалів, які можна дивитися в Україні, проведеного комітетом "Рівність можливостей" та асоціацією "Спільний простір", які є учасниками громадянської ініціативи "Чисті вибори" і громадської компанії "Свідомий вибір".

Так, протягом лютого російські канали, хоч і нейтрально подавали інформацію про парламентську кампанію в Україні, усе-таки використовували маніпулятивні технології й оцінні судження.

У програмі "Сегодня" на НТВ-Мир інформація про Україну містила маніпулятивні, оцінні судження і критичні стосовно влади коментарі.

У програмі "Вести" на каналі РТР-Планета використовувалися маніпуляції для підтримки Партії регіонів. За хронометражем ця сама партія - на першому місці, далі йдуть блок "Наша Україна" і Компартія.

Канал ОРТ-Международное в програмі "Время" майже не висвітлював події в Україні. Українська влада зазнала критики в підсумкових новинах "Воскресное время": порівнюючи Україну і Грузію, використовувалися аналогії з персонажами з фільму "Атака клонів" - про президентів двох країн. Про використання маніпулятивних технологій у програмі свідчать сюжети, де спалюють прапор з написом "Наша Україна", топчуть плакат з портретом Юлії Тимошенко. За хронометражем лідером став БЮТ. Утричі менше інформації пролунало про блок "Наша Україна" і Партію регіонів.

У лютому на російських телеканалах головними темами про Україну стали: виступ Віктора Ющенка в парламенті і бійка перед цим, надзвичайна ситуація в Алчевську і перебіг передвиборної кампанії.

Моніторинг проводився з 20 до 26 лютого 2006 року за методом контент-аналізу, експертного аналізу змісту телепрограм, а також методом порівняння тексту ведучого, закадрового тексту і "картинки".

Об’єктом дослідження були російські інформаційні і підсумкові програми, які можна дивитися в Україні: "Сегодня" (НТВ-Мир), "Вести" і "Вести недели" (РТР-Планета), "Время" і "Воскресне время" (ОРТ-Международное).

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
14187
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду