Андрій Шевченко від імені БЮТ оприлюднив Хартію свободи слова - 2006

6 Березня 2006
0
9382
6 Березня 2006
12:34

Андрій Шевченко від імені БЮТ оприлюднив Хартію свободи слова - 2006

0
9382
Андрій Шевченко від імені БЮТ оприлюднив Хартію свободи слова - 2006

В Україну дійсно прийшла свобода слова, але вона не перемогла остаточно, вважає кандидат у депутати за списком БЮТ Андрій Шевченко.

Таке враження в нього склалося "у результаті аналізу діяльності засобів масової інформації в ході виборчої кампанії-2006".

Шевченко погоджується з тим, що на даний час ситуація з мас-медіа кардинально відрізняється від тієї, що існувала до президентських виборів, однак заявив, що зараз є ряд загроз, що викликають стурбованість як у нього, зокрема, так і в БЮТ узагалі.

Серед таких загроз Шевченко виділяє колосальну кількість прихованої реклами, матеріалів під замовлення, тобто так званої "джинси". "Це найбільш джинсові вибори в історії виборів в Україні", - зазначив Шевченко.

На даний час кандидат у депутати не бачить способу, як зупинити цей процес, тому що усі мас-медіа включилися в нього - починаючи від центральних, закінчуючи регіональними ЗМІ.

Крім того, за словами Шевченка, відсутній баланс у висвітленні виборчої кампанії. Він відзначив, що в загальному тенденція залишається такою, що одна політична сила домінує в ЗМІ, і це звичайно стосується партії влади.

Загрозою Шевченко назвав і нездатність багатьох журналістів розділити передвиборну кампанію і свою професійну діяльність.

"Це найбільш журналістські вибори", - сказав він, додавши, що зараз велика кількість журналістів бере участь у виборах поточного року, але вони в той же час залишаються працювати в мас-медіа, що істотно підриває довіру до професії журналіста.

"Загалом, складається враження, що в Україні дійсно прийшла свобода слова, але вона не перемогла остаточно", - заявив Шевченко.

Він вважає, що журналістам варто подумати над тим, щоб ця свобода слова не була тимчасовою, такою, що дається зверху, а була природним явищем.

Шевченко є 5 номером списку кандидатів у депутати від Блоку Юлії Тимошенко.

У той же час БЮТ обнародував хартію свободи слова-2006.


ХАРТІЯ СВОБОДИ СЛОВА – 2006

Вважаючи свободу слова ключовою для успішної та справедливої України;
визнаючи, що ситуація зі свободою слова в країні залишає тривогу;
дбаючи про права та свободи громадян України;

Блок Юлії Тимошенко заявляє, що у своїй діяльності керуватиметься такими принципами:

1. Засади редакційної політики мають стати конституцією для кожної редакції.
2. Невтручання власника в інформаційну політику має закріплюватися спеціальними угодами.
3. Прозорість власності: аудиторія має право знати реальних власників мас-медіа.
4. Суспільне телебачення та радіо мають замінити державні телебачення та радіо і працювати на суспільство, а не на владу.
5. Роздержавлення преси дасть місцевим громадам незалежні видання замість чиновницьких рупорів.
6. Новини не продаються: мас-медіа не повинні розміщати приховану рекламу під виглядом інформації.
7. Легальні зарплати дадуть журналістам гідність.
8. Журналістська профспілка має бути захисником професійних прав і контролером професійної якості.
9. Захист ринку: українським мас-медіа має бути вигідно працювати на українську аудиторію.
10. Дотримання духу та букви закону: мас-медіа мають працювати жорстко у правовому полі, включно з рекламним та мовним законодавством.
11. Захист моралі: реклама алкоголю та тютюну обмежена, а діти від неї захищені. 
12. Інформаційна чесність: брехня та маніпуляції новинами мають викорінюватися самими журналістами та справедливим судом.

Блок Юлії Тимошенко закликає всіх учасників виборчої кампанії приєднатися до цієї ініціативи і задекларувати своє бачення майбутнього української журналістики.

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Детектор медіа
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
9382
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду