

Сьогодні в Києві відбулася перша частина підсумкового тренінгу з редакційної політики, учасниками якого стали журналісти регіональних та київських медіа. На початку тренери Інтерньюз-України Ігор Куляс та Олександр Макаренко з’ясували мету приїзду учасників. Всі вони розповіли про загальну ситуацію в своїх редакціях: відносини власників та журналістів, про те, на якому етапі до підписання редакційних кодексів вони знаходяться, і на які питання хочуть отримати відповіді. Виявилось, що частина журналістів збирається підписати угоду, щоб просто закріпити існуючі правила гри у своїх редакціях, і тим самим убезпечити себе у випадку, якщо зміниться власник ЗМІ чи його редакційна політика. А іншим учасникам ця угода потрібна для того, щоб мати можливість вирішувати конфліктні ситуації з власником та менеджментом ЗМІ. Під час тренінгу журналістам ще раз нагадали, про професійні стандарти роботи – оперативність, точність, повноту, баланс, відокремлення фактів від коментарів, достовірність та простоту. За допомогою рольових ігор, довели наскільки важливо їх дотримуватися у повсякденній роботі.
„Якщо ми будемо працювати за стандартами, то отримаємо бізнесовий продукт, який буде цікавий аудиторії, а також уникнемо судових позовів”, - зазначив Ігор Куляс. Закінчуючи тренінг, він розповів про створення проекту засад редакційної політики коаліцією „Громадське мовлення”, а потім докладно зупинився на кожній його частині.
Завтра відбудеться друга частина тренінгу, під час якої голова НМПУ Сергій Гузь розкаже учасникам про проведення переговорів з власниками та менеджерами ЗМІ.
Галина Ширшик, „Детектор медіа”
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена