Журналісти масово йдуть у владу

17 Лютого 2006
0
8689
17 Лютого 2006
14:52

Журналісти масово йдуть у владу

0
8689
Журналісти масово йдуть у владу

На даний час у різних областях України в перших п'ятірках політичних партій і блоків у ради різних рівнів балотуються не менше 50 головних редакторів видань і телерадіокомпаній.

Зокрема, свою готовність балотуватися в місцеві ради від політичних сил висловили на засіданні Ужгородського прес-клубу реформ журналісти закарпатських ЗМІ, повідомляє Обком з посиланням на УНІАН.

Редактори закарпатських ЗМІ по-різному пояснюють своє рішення йти у владу.

Зокрема, шеф-редактор ТРК "М-студіо" (м. Мукачеве) Ядвіга Бадога, яка балотується за списками ПРП, заявила:

"Ми, журналісти, постійно серед народу, ми пишемо, говоримо про його проблеми, але, на жаль, чиновники часто не бажають нас чути. Можливо, якщо журналісти самі потраплять у владу, то депутати, чиновники будуть сприймати нас як товаришів, колег, а не як "журналюг", які постійно копають компромат".

Головний редактор газети "РІО" Петро Гойс, який балотується в Закарпатську облраду за списком Народного блоку Литвина, вважає, що "поки українська нація не має суспільного здоров'я, рятувати ситуацію доводиться, зокрема, журналістам".

"Я вже був депутатом міської ради і мені сподобалося. Після кожного засідання я робив репортажі, тому депутати, виступаючи, оглядалися у мій бік, і це був своєрідний контроль над їхньою діяльністю", - сказав він.

За словами головного редактора газети "Новини Закарпаття" Віталія Ящищака, який є кандидатом у депутати в одну з місцевих рад за списком "Нашої України", журналістам варто бути представленими у владі.

Однією з основних задач журналістів у владі Ящищак називає сприяння роздержавленню ЗМІ:

"Держава задекларувала бажання відпустити ЗМІ, однак представницькі органи влади гальмують цей процес. Я розумію, яку відповідальність беру на себе, однак попередній досвід свідчить, що преса повинна бути вільною, це потрібно суспільству".

Журналіст Павло Білецький, який є кандидатом у депутати від партії "Третя сила", висловив бажання зрозуміти владні механізми й одержати більш вільний доступ до інформації.

За його словами, депутатський мандат "дозволить реальніше впливати на ситуацію, ніж перо журналіста".

Як відомо, у депутати Верховної Ради балотуються, зокрема, керівник прес-служби "Нашої України" Тетяна Мокріді, колишній прес-секретар Віктора Януковича Ганна Герман, екс-віце-президент НТКУ Андрій Шевченко (БЮТ) та інші представники ЗМІ.

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
8689
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду