Наступне засідання у справі Гонгадзе може відбутися аж у березні (оновлено)

16 Лютого 2006
0
7580
16 Лютого 2006
17:50

Наступне засідання у справі Гонгадзе може відбутися аж у березні (оновлено)

0
7580
Наступне засідання у справі Гонгадзе може відбутися аж у березні (оновлено)

Засідання у  справі про вбивство журналіста Гонгадзе перенесено на невизначений термін. Це сталося після часткового задоволення клопотання представника Лесі Гонгадзе Андрія Федура.

 Нагадаємо, Андрій Федур виступав за відновнення цілковитої відкритості судового процесу, оскільки за його словами жоден документ по справі не є державною таємницею. У звязку з цим головую на процесі суддя Ірина Григор’єва винесла ухвалу, якою «зоовязувала державного експерта з питань таємності надати по даній кримінгальній справі вмотивованих рішень, де би зазначалось, яка інформація відноситься до державної таємниці».

 Наступне засідання у справі відбудеться вже після отримання відповідних висновків щодо ступінню таємності матеріалів справи.

Журналісти будуть допущені до всіх засідань, крім тих де розглядатимуться інформація, визначена як державна таємниця.

Водночас, Валентина Теличенко, представник Мирослави Гонгадзе  переконана, що це рішення призведе до ще одного затягування в судовому процесі.

« Завдання перед держ експертом не є чітко окреслено, я не здивуюся, якщо повістка про наступне засідання повідомить, що на наступне засідання треба буде з’явитись аж у березні. Тепер посадіть державного експерта з питань таємниць, і не відомо якого характеру буде документ, який вийде з його рук. Але крім того, є матеріали, які виникнуть пізніше, що робитиме з ними держ експерт мені не зрозуміло. Але це буде дуже довго. Цього можна було не робити, бо це можна було дати паралельно зі слуханнями».

Також за її словами певна інформацію у цій справі таки має бути таємницею, однак це не має ставати на перешкоді відкритості процесу: «Для гласності процесу необхідно застосувати додаткові заходи, які полягають в тому, що після вилучення інформації, яка не підлягає розголошенню, таки надати доступ всім зацікавленим до допитів свідків. Робиться протокол судового поцесу, а якщо з того протоколу повилучати певні  імена, обставини, то все інше можна надати журналістам. Приміром поставити на сайт. Правда такої практики ще не було, але знайти спосіб оприлюднення значно простіше ніж вирішити проблему в цілому».

Також вона виклала побоювання, що певні дії учасників процесу можуть бути розцінені як тиск на суд: «Я боюся, що ми зараз договоримось до того, що судді скажуть, що йде надзвичайний тиск з боку громадськості, і тоді обгрунтованим буде рішення про закриття процесу в цілому. І тоді я буду допитувати політиків в закритому процесі. Як я вичитала вчора у ЗМІ вже судді звернулися до прокуратури з проханням розглянути тиск на суддів, який мав місце 8 лютого.»

Валентина Теличенко в коментарях «ТК» висловила переконання в тому, що певні політики зацікавлені в затягуванні справи: «Є низка політиків, які невдовзі будуть оголошені в якості свідків по справі, вони напевно не дуже хочуть свідчити до 26 березня, адже в кожному разі ці свідчення наврядче позитивно позначаться на їх рейтингу. Отже зволікання по слуханню справи під різними приводами – це політичні спекуляції і намагання уникнути стати перед судом в якості свідків.»

Юрій Григоренко, адвокат підсудного Костенка впевнений, що якби судовий процес йшов планово, то на сьогодні вже б були відкриті судові засідання, а ті питання, які закриті були б вже вирішені: «Я думаю всі ЗМІ довіряють учасникам процесу, і зокрема представникам потерпілої, і говорити про те, що це буде необ’єктивне висвітлення не можна». За його словами, закритих засідань, у справі лишається близько 10-15.

Андрій Федур, представник Лесі Гонгадзе заявляє, що готовий слухати справу хоч кожен день, але для нього лишається незрозумілим чому питання щодо таємності інформації виникло саме зараз: « Це потрібно було зробити навіть до того часу поки сторони у процесі отримали дозвіл на ознайомлення з матеріалами справи і однозначно - до передачі справи до суду».

Андрій Федур вимагає відкритого процесу у справі Гонгадзе  

Сегодня суд продолжит рассмотрение дела Гонгадзе

Головатий викрив суд у справі Гонгадзе в порушенні Конституції  

Ющенка кличуть допомогти справі Гонгадзе і прийти в суд  

Адвоката Леси Гонгадзе хотят отстранить от судебного процесса?  

Рибачук сподівається, що голос Ющенка допоможе справі Гонгадзе  

Подсудимые в деле Гонгадзе признали вину  


LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
7580
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду