Нацрада зафіксувала перші ознаки порушень виборчого законодавства
Нацрада розглянула першиі звернення телекомпаній з проханням надати оцінку тим чи іншим роликам політичних партій і побачила перші ознаки порушень виборчого та рекламного законодавства.
Про діяльність робочої групи Нацради з даних питань розказав член Нацради Андрій Мірошниченко: «Робоча група Нацради по кожному експертному заключенню Незалежної експертної ради з питань діяльності мас-медіа давати оцінку і надсилати телекомпаніям, які звертаються до нас. Якщо будуть знайдені ознаки порушення законодавства ми будемо інформувати ЦВК. Щотижня ми робитимемо заяву, де узагальюватимемо ознаки порушень, з якими ми зіштовхувалися під час розгляду заяв-звернень до нас».
За його словами, в роликах деяких партій вже були виявлені певні ознаки порушень: використання державної символіки (це спроби розпалювання національної ворожнечі), відсутність необхідної кількості чи контрасності - яка це політична партія, - зафіксована неповна назва особи, яка бере участь у виборчому процесі. Партії, в роликах яких містились ознаки порушень, члени Нацради не називають.
«На вчорашньому засіданні ми почали розгляд екпертних заключень, наданих Експертною радою. Вже відчуваються певні тенденції, в деяких рекламних матеріалах присутні матеріали, які можна розцінювати як спроби розпалу національної ворожнечі. Ми на це звертатимемо увагу», - зазначив Мірошниченко. Також, за його словами, багато є порушень, які пов’язані не з законом про вибори, а з законодавством про рекламу: «Це стосується використання державного прапора та герба в політичній рекламі. В даному випадку наша точка зору, що закон про рекламцу діє і на політичну рекламу, і тому необов'язково щоб були ознаки про недбале ставлення до державної символіки. Йдеться про те, що законом в принципі заборонено використання прапора і герба у будь-якій рекламі».
А на думку заступника голови Нацради Ігоря Куруса, найбільше порушень в роликах менш рейтингових партій: «У мене таке враження, що партії і блоки, які мають мізерні шанси потрапити в парламент, є найбільш агресивними. І вони вважають, що якщо познущаються над прапором чи над мовою, то прийдуть в парламент».
Також є спроби розмістити рекламу політичних сил у вигляді соціальної реклами. Але члени Нацради переконані в тому, що така реклама може бути розміщена, лише коли політична сила не зареестрована як суб’єкт виборчого процесу, а як тільки вона буде зареестрована - така реклама має вважатися політичною агітацією.
Андрій Мірошниченко наголосив на тому, що попри ці порушення виборча кампанія відбувається більш прозоро: « Але вибори тільки почались, і ми робитиме все, щоб ця тенденція зберіглась».
«Детектор медіа».
Нацрада під час виборчої компанії моніторитиме центральні та регіональні канали
Дебати – агітація чи інформація?
Телеканали вправі проводити виборчі теледебати на власний розсуд Во время выборов прессе велели замолчать?
