"Темники" кучмізму побачили світ в окремій книзі

7 Лютого 2006
8543
7 Лютого 2006
17:14

"Темники" кучмізму побачили світ в окремій книзі

8543
"Темники" кучмізму побачили світ в окремій книзі

"Темники" часів Кучми мають всі шанси стати бестселером - відомий тележурналіст, а з минулого року ще й заслужений журналіст України Вахтанг Кіпіані зібрав та упорядкував їх у окремій книзі. З надією на те, що "влада тьми і темників" (а саме так називається збірник) залишиться у минулому і більше ніколи не принижуватиме українських журналістів.

Першу презентацію збірника Вахтанг Кіпіані та його колега, експерт Інституту масової інформації Сергій Таран вирішили влаштувати саме у Львові. Бо тут, на їхню думку, найякісніша регіональна журналістика у всій Україні.

Книга "Влада тьми і темників" - це триста сторінок копій справжніх документів, що засвідчують існування політичної цензури українських медіа. "Анонімні інструкції від есдеків та чиновників президентської адміністрації виявились у певний період сильнішми за Конституцію та закони Української держави... "Темники" є винаходом групи російських політтехнологів, які працювали в Україні у виборчих кампаніях 1998, 2002 та 2004 рр.", -- пояснюється в анотації до збірника.

"Ці документи - плід ретельних пошуків, -розповів Кіпіані. - Спочатку я навіть хотів вказати авторами Віктора Медведчука, Сергія Васильєва та себе, але видавництва відмовлялись, тож я виступаю лише в ролі упорядника".

На переконання Вахтанга Кіпіані та Сергія Тарана, нині політична цензура в Україні

майже відсутня. І, за словами Вахтанга, зараз влада боїться давати якісь вказівки, щоь рекомендувати у письмовому вигляді, і це дуже добре. Бо якщо раніше журналісти "були підставками під мікрофон", то зараз можна говорити про свободу слова.

"І хоча зараз на заміну цензурі прийшла так звана політична "джинса", вона зникне, як тільки в українську журналістику прийдуть іноземні інвестиції та почнеться здророва конкуренція", - зазначив Серігй Таран.

"А те, що ніхто з авторів "темників" так і не був покараний, - надзвичайне зло. І я дивуюсь колегам, які подають руку продажним ведучим, все ще беруть коментарі у продажних політтехнологів», - каже Вахтанг Кіпіані. «Гідність - вище за будь-які зарплати", - вважає відомий журналіст.

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
8543
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду