ТЕТ застерігає телеогранізації від участі у конкурсі Нацради
ТЕТ звернувся до телеканалів з проханням не брати участь в новому конкурсі Нацради щодо отримання каналів мовлення. Про це повідомляє прес-служба каналу.
За цією інформацією 30 січня 2006 року Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення розпочала прийом заяв на оголошений конкурс щодо отримання ліцензії на телерадіомовлення (користування каналами мовлення) з використанням вільних каналів та частот, в тому числі на право користування 58 ТВК в м. Запоріжжя, 48 ТВК в м. Мелітополь, 43 ТВК в Токмак та 50 ТВК в м. Славута.
Як вже повідомляла «ТК», за рішенням Нацради «ТЕТ» втратив право мовити саме у ціх містах. 20 і 21 грудня Національна рада з питань телебачення та радіомовлення прийняла рішення про втрату чинності ліцензій близько 20 телекомпаній, які не вийшли в ефір протягом року. Серед них були і ТРК „Шанс”, Дніпропетровська ОДТРК, ВТВ „Союз Ялта”, „Службa інформації” (НТН) та телеканал ТЕТ, який втратив ліцензії у містах Запоріжжі, Мелітополі, Токмаку та Славуті.
Керівництво телеканалу ТЕТ посіло принципову позицію, розцінивши ці рішення Нацради, як тиск на телеканал і подало позов до суду. У ньому представники телеканалу оскаржують рішення контролюючого органу та заперечують інформацію про те, що ТЕТ забарився із виходом в ефір на цих частотах (після отримання ліцензії телеканал має 1 рік для того, щоб почати мовлення).
Зокрема, у звернені ТЕТу до телеканалів йдеться: «Зазначені частотні присвоєння були включені в діючу ліцензію ЗАТ “ТК “ТЕТ” ще у 2004 році, технічно освоєні (при цьому в технічне освоєння цих частотних присвоєнь та у відповідний маркетинг ЗАТ “ТК “ТЕТ” були вкладені значні кошти) та використовуються в даний час для ведення мовлення програм ТК “ТЕТ”. Не існує жодного рішення суду, яким би діюча ліцензія ЗАТ “ТК “ТЕТ” була анульована чи визнана такою, що втратила чинність. Виставлення зазначених вище частотних присвоєнь на конкурс було проведено на підставі незаконних рішень Національної ради та є продовженням ганебної практики нехтування Національною радою діючого законодавства України та продовженням цинічних та системних дій, направлених на перерозподіл частотного ресурсу».
ТЕТ звертається до телевізійної спільноти з проханням утриматись від участі у конкурсі на 58 ТВК в м. Запоріжжя, 48 ТВК в м. Мелітополь, 43 ТВК в Токмак та 50 ТВК в м. Славута. В зверненні йдеться: «Очевидно, що компанія-потенційний переможець незаконного конкурсу опиниться перед ризиками втрати проінвестованих коштів та втягнення у судову тяганину через виникнення ситуації існування двох ліцензій на одну частоту».
Раніше члени Національної ради неодноразово коментували цю ситуацію. Зокрема, заступник голови Нацради Ігор Курус в численних коментарях «ТК» наголошував: "Немає конфлікту між Нацрадою і ТЕТом, є конфлікт між ТЕТом і законом. Закон „Про телебачення та радіомовлення” містить 17 статтю, яка передбачає, що право розпочинати мовлення зберігається за телерадіоорганізацією протягом одного року з дня набрання ліцензії чинності, про початок мовлення телеорганізація в десятиденний строк повідомляє Нацраду, якщо телеорганізація протягом одного року з часу набрання ліцензії чинності не розпочала мовлення, ліцензія втрачає чинність."
" Тобто, - акцентує пан Курус, - ми маємо безапеляційну статтю. Тут навіть не Національна рада позбавляє ліцензії, а, фактично, ліцензія вже втратила чинність, через те Національна рада тільки констатує факт, щоб десь ми, умовно кажучи, могли впорядкувати усі свої ліцензійні справи. Це є дії вже після втрати ліцензій, - пояснив Ігор Курус.
- За нашими даними, - каже Ігор Курус, - у відповідності до ліцензії 50 ТВК у м. Славуті мав вийти в ефір 9.06.2004 року, але компанія не розпочала мовлення. Тільки лист НКРЗ від 7.11.2005 року засвідчив її вихід. Компанія почала працювати у місті через 17 місяців після втрати чинності ліцензії. Проте початок її роботи співпав із періодом, коли Нацрада почала збирати доказову базу того, що вони не працюють в ефірі.
Ми маємо такі ж ситуації і з НТН, і з окремими державними компаніями. Щодо Запорізької області, то компанії була видана ліцензія на мовлення в містах Запоріжжя, Мелітополі і Токмаку вона не використовувала цю частоту, і нам надала довідку про те, що вони вийшли в цих містах у тестовому режимі. Концерн РРТ каже, що вони вийшли в травні 2005 року. Але річ в тому, що ТЕТ мав вийти на цих частотах ще у 2003 році. Два року вони не використовували цю частоту”.
«Детектор медіа»
