Юрій Луценко обіцяє з першого вересня "медіаудар по корупції"
За його словами, з осені українське телебачення регулярно призиватиме глядачів повідомляти про факти корупції та хабарництва за спеціальним телефонним номером.
Зокрема, Перший канал вже отримав для показу від МВС агітаційний ролик з цим телефонним номером. Однак, така форма боротьби викликає у юристів суперечливі думки.
Юрій Луценко, міністр внутрішніх справ України:
"Окрім таких відеороликів заклики боротися з корупціонерами з першого вересня можна буде почути по радіо та побачити на рекламних щитах. Пообіцяв міністр внутрішніх справ задіяти в антикорупційному ударі і важку артилерію: управління боротьби з організованою злочинністю. Однак, головна ставка – на повідомлення свідомих людей, які мають представлятися...
...Звертаю увагу: факти, які стосуються конкретно того, хто телефонує по цьому телефону. Якщо так буде зроблено, то ця робота буде ефективно".
Парламентський захисник прав людини Ніна Карпачова переконана: боротися із хабарництвом та корупцією треба лише відкрито, а не анонімно.
Ніна Карпачова, уповноважений Верховної Ради з прав людини:
"Можна будь-яку людину оговорити. ніхто з тої людини ніколи не спитає. Але людину можна довести, - ми же різні з вами, і не кожна людина може витримати таке випробування, якщо це буде не правдива інформація. І людина може, через це піти з життя".
Якщо за вказаним у ролику номером людину звинуватять безпідставно, вона може у суді вимагати морального відшкодування. Експерти центру правової допомоги кажуть, що 10 тисяч гривень - реальна сума такої компенсації.
Галина Кисельова, генеральний директор Центру правової допомоги «Правозахист»:
"Так огульно, мені здається, можна кожну людину, свого якогось недруга, я не кажу вже про ворога, конкурента, несимпатичну людину – можна з нею зробити все що завгодно. Почати з цього, з цього дзвінка".
Як пояснюють юристи, впевнено звинуватити у хабарництві можна лише за умов, якщо гроші в конверті пропонуєш сам. У такому разі злочинець і той, хто дає. Він, найімовірніше, телефонувати в міліцію не буде. Не буде і якщо доказів немає. Адже за такий телефонний дзвінок хибно обвинувачений може подати до суду за наклеп.
Міністр внутрішніх справ каже, що дзвінок не може бути анонімним. Тож або такий ролик у боротьбі з хабарництвом допомогти не може, або міліція буде вимушена приймати анонімні повідомлення.
Перший Канал
Читайте також:
"Чистий Інтернет" нагадує Ющенку про його обіцянки
Тимошенко: увага ЗМІ унеможливлює корупцію в нові владі
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ