Ігор Лубченко: В Україні вже нема "цензури кулі", але адміністративний тиск на ЗМІ залишається

25 Червня 2005
656
25 Червня 2005
16:23

Ігор Лубченко: В Україні вже нема "цензури кулі", але адміністративний тиск на ЗМІ залишається

656
Ігор Лубченко: В Україні вже нема "цензури кулі", але адміністративний тиск на ЗМІ залишається
Після помаранчевої революції відносини влади та ЗМІ змінилися у кращий бік. Однак поодинокі рудименти минулого й досі переслідують сферу мас-медіа. Про це розповів в інтерв"ю газеті "День"(№112, 24.06) голова Національної спілки журналістів України Ігор Лубченко. Подаємо уривок інтерв"ю, який був розміщений на "Обозревателе":

"Ми повторюємо шлях п’ятнадцятирічної давнини. Тоді журналісти привели в парламент і в уряд масу нових людей. Вони ж створили їм імідж і зробили їх публічно знаними, чекаючи, що це так глибоко позначиться на всіх наших наступних здобутках. І вірили в це. Уже пройшли місяці після помаранчевої ейфорії, і у мене є підозра, що відчуття ейфорії залишилося лише в Глави держави. Він переконаний, що поштовх до незалежної преси вже зроблений. Я глибоко скептично ставлюсь до таких заяв. Ще кілька років тому я казав, що в Україні існує цензура: адміністративна, коли тиснуть і придушують; цензура економічна, коли насилали на невгодні ЗМІ нескінченні перевірки; і, найстрашніше — «цензура кулі». Якщо говорити про сьогодення, то я глибоко вірю в те, що ця влада не допустить «цензури кулі». Прикладом цього слугує і поштовх до розслідування «справи Гонгадзе», хоча я теж дуже скептично ставлюсь до заяв про «розкриття» злочину. Але все-ж-таки, гадаю, що таких ексцесів у нас уже не буде. Не буде, мабуть, і економічного тиску на ЗМІ; принаймні, за всіма ознаками, нинішня влада не повинна цього робити. Одначе, адміністративний тиск є і сьогодні. Отут проблема. Невже ті керівники на місцях, які тиснуть на ЗМІ, вимагаючи, щоб редактори йшли у відставку, не розуміють, що вони самі собі кують опозицію? Я вперше бачу таку владу, яка принципово прагне нажити собі опозицію. Я не вдаюсь в жодні рекомендації, бо ця роль невдячна. Але журналісти повинні мати чітке розуміння своєї ролі в суспільстві."

"Обозреватель"
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
656
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду