Як подолати біль після імплантації та правильно доглядати за протезами?

1 Липня 2025
0
307
1 Липня 2025
22:35

Як подолати біль після імплантації та правильно доглядати за протезами?

0
307
Стоматологічні процедури стали значно комфортнішими, ніж були ще 10-20 років тому. Жах в очах при слові «стоматолог» потроху зникає. Як зникає і біль під час проведення операцій чи маніпуляцій. Однак рівень досвідченості лікарів та розвитку технологій не знімає відповідальності з нас, як пацієнтів. Тож, як правильно доглядати за імплантатами і протезами?
Як подолати біль після імплантації та правильно доглядати за протезами?

Наше ставлення до рекомендацій лікарів має прямо пропорційну залежність до рівня болю. Чим інтенсивніший біль ми відчуваємо, тим старанніше дотримуємося рекомендацій. Якщо ж рівень дискомфорту мінімальний, то і відповідальність у дотриманні порад згасає. В той же час встановлення зубного імпланту – це лише частина комплексної послуги. 

Ми не будемо вдаватися в подробиці самої операції, про неї ви можете почитати за посиланням. Натомість зосередимося на мотивації до дотримання рекомендацій. І розберемося, як пройти шлях від імплантації зубів до гарної усмішки з мінімальними ризиками.

Найперше, про що треба пам’ятати: слово «рекомендація» має відтінок чогось необов’язкового. Втім, у медицині інфантильне ставлення є недоречним. Тож, те, що каже лікар – це маст-хев, обов’язок, план, якому треба чітко слідувати, навіть коли не болить.

Як доглядати за імплантом?

Найчастіше професійні стоматології рекомендують встановлення імплантів у два етапи. Тож від першої операції до протезування на імплантах має пройти час остеоінтеграції (приживлення). В цей час варто:

Контролювати рівень болю

Якщо біль не спадає, а посилюється на відтинку часу у 2-3 дні, то слід звернутися за допомогою та попросити контрольний огляд. Те ж саме стосується кровотечі, якої в ідеалі не має бути, та набряку, котрий має спадати на 3-й день після того, як встановлені імпланти зубів.

Дотримуватися правил гігієни

Зверніть увагу, що лікар сам має порадити засоби гігієни та правила їх використання. До прикладу: полоскання рота в перші кілька днів не рекомендується. А щітка має бути м’якою. Область імплантації не треба чистити із надмірним старанням і перші кілька днів уникати торкатися до неї.

Дотримуватися дієти та аскези

У перші дні лікарі радять уникати твердої їжі. Відмовитися від споживання алкоголю та тютюнових виробів. Також намагатися не навантажувати організм надмірними фізичними вправами, а приділити належне спокійному відпочинку і збалансованому харчуванню.

Як доглядати за коронками на імплантах?

Найчастіше зубні імпланти встановлюють для того, щоб отримати максимально естетичні і функціональні зуби. Тож ідеальне протезування зубів на імплантатах буде незнімним. Такі зуби відчуваються, як власні, а виглядають набагато краще, ніж ті, які подарувала природа.

Втім, це ще не всі переваги, які несе в собі незнімне протезування на імплантах. Однією з ключових переваг є те, що вони не потребують складного чи надміру ретельного догляду. Для пацієнта все зводиться до класичної гігієни порожнини рота: чищення зубів щонайменше двічі на день, використання флосу, полоскання.

Але не варто думати, що гігієнічний індекс не має значення. Статистика говорить про те, що у переважній більшості випадків проблеми з зубами виникають у тих пацієнтів, де гігієна була не на належному рівні. Хоч вікові зміни, генетику та системні хвороби ніхто не виключав.

Протези на імплантах, як і власні зуби, вимагають контролю. І всі лікарі одностайні в тому, що планові візити бодай кожні півроку можуть значно полегшити життя. Контроль та рання діагностика допомагають не лише зберегти здоров’я, а й зекономити кошти.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
307
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду