Керамічні коронки на зуби: що треба знати перед протезуванням


Кожен, хто обирає клініку для протезування зубів в Києві, побачить, що стоматології пропонують для встановлення різні види коронок: металокерамічні, цирконієві, керамічні. Сучасні коронки з кераміки є затребуваними серед пацієнтів, тому саме про цей вид зубних протезів піде мова далі.
Що ж таке керамічна коронка?
Призначення коронки – найпопулярнішого дентального протезу – відновити форму і функціональність верхньої (коронкової) частини зубу. Для протезування зубів використовуються різні види коронок, що відрізняються за матеріалами, з яких виготовлені. Керамічні протези роблять з медичного фарфору, без використання металевих сплавів.
Коронка є незнімним протезом, що виготовляється за зліпком у спеціальній лабораторії і встановлюється стоматологом-ортопедом. Зняти протез самостійно пацієнт не може, втім, цього і не треба – конструкція тримається дуже міцно і повністю відтворює верхівку зубу.
В чому переваги керамічних коронок?
Саме завдяки матеріалу в основі керамічні коронки мають особливі переваги:
- світлопроникність, як в природної емалі, через що протез не відрізняється від інших зубів;
- повне відтворення естетики та функціональності зубного ряду;
- відсутність алергенів у складі;
- стійкість до фарбників та перепадів температур;
- невелика вага, тому коронка не створює зайвого навантаження на зуб і на щелепу;
- тривалий строк служби – 15-20 років і навіть довше, за умови дбалого використання і регулярних оглядів стоматолога.
В яких випадках краще ставити коронки з кераміки?
Завдяки своїм естетичним перевагам кераміка ідеально підходить для протезування зубів в зоні посмішки. Зазвичай протез встановлюється на підготовану основу зубу, металевий стрижень чи імплант.
Найчастіші показання для протезування керамічними коронками:
- значне пошкодження верхньої частини зубу;
- естетичні дефекти зубів;
- імплантація.
Для заміни чи відновлення жувальних зубів краще використати металокераміку, ніж керамічні коронки: ціна на протези з металевим каркасом нижча, а міцність вища.
Скільки коштує протезування керамікою?
Завжди актуальне питання, що цікавить пацієнтів. Варто враховувати, що, окрім ціни самої коронки, до загальної вартості слід додати витрати на діагностику (рентген, КТ), підготовку ротової порожнини до протезування (санацію, чищення зубів). Також має значення, в якій клініці встановлюється керамічна коронка, ціна в стоматології Healthy Dent – від 11300 грн.
Чи існують протипоказання до протезування керамічними коронками?
Обмежень до встановлення керамічних коронок небагато:
- виражена патологія прикусу;
- значний остеопороз;
- коротка коронкова частина зубу.
До тимчасових протипоказань відносяться: запальні процеси в ротовій порожнині, загострення хронічних захворювань, вагітність.
Як відбувається протезування?
Протезування зубів у Києві в стоматологічній клініці відбувається в декілька етапів:
- Підготовка до протезування: огляд стоматологом-ортопедом порожнини рота, усунення перешкод, що заважають встановленню коронки (гігієнічне чищення зубного ряду, при необхідності, лікування карієсу тощо).
- Підготовка зубу: обточування верхніх шарів для оптимального прилягання майбутнього протезу.
- Зняття зліпків: стоматолог спочатку робить зліпок ділянки щелепи, за яким створюється цифрова модель протезу.
- Виготовлення коронки. Керамічна коронка виготовляється в зуботехнічній лабораторії. Найчастіше використовується технологія CAD/САМ, завдяки якій відбувається виготовлення протезу на спеціальному фрезерувальному станку за заданою 3D моделлю.
- Встановлення протезу. Готову коронку стоматолог приміряє на зубі. Якщо не виникає необхідності корегувати протез, він остаточно фіксується медичним цементом.
Стандартна процедура протезування потребує кількох візитів до стоматолога і займає до двох тижнів. Власне встановлення коронки є абсолютно безболісним для пацієнта, місцева анестезія може знадобитись на етапі підготовки зуба до протезування.
Протезування керамічними коронками – ефективний сучасний спосіб повноцінного відновлення зубів дорослих пацієнтів.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я
