5-му каналу вручать премію ОБСЄ у галузі журналістики та демократіїоновлено
Ця премія була заснована 10 років тому. для заохочення журналістів та організацій, які через свою діяльність поширюють принципи ОБСЄ у царині прав людини та демократії. Премія присуджується щорічно одному чи кільком переможцям, яких обирає Бюро ПА ОБСЄ на основі рекомендації Комітету з питань премії у галузі журналістики та демократії. У грошовому виражені вона становить 20 тисяч американських доларів, які збираються переважно у вигляді приватних пожертв видавничих компаній держав-членів ОБСЄ. Нагадаємо, що цю ж премію в 2001 році отримав Георгій Гонгадзе (посмертно).
Ігор Осташ зазначив: "Особливостями цьогорічного конкурсу на здобуття премії ОБСЄ у галузі
журналістики та демократії і перш за усе незвичайно велика кількість номінантів та жорстка конкуренція між ними. Я ось уже 6 років є Віце-президентом Парламентської асамблеї ОБСЄ і, відповідно, - членом Бюро цієї організації, що передбачає участь у відборі переможців. Хочу сказати, що у минулих роках звичайна кількість номінантів складала 3-4, тоді як цього разу їх було 14! При цьому жодних розбіжностей у при відборі переможця не було - український
"5 канал" був названий таким одноголосно!
Генеральний продюсер 5 каналу Юрій Стець 14 червня повідомив, що за нагородою у Вашингтон поїде Роман Скрипін.
Ю. Стець прокоментува вибір телеканалу так: «Та премія, яку заснувала асамблея ОБСЄ, яку нам зараз присуджено, безумовно є для нас дуже значимою. Її отримували визначні, геніальні люди, які дійсно багато зробили в цій професії. І якщо засновники премії вирішили, що ми її достойні, то, звичайно, нам приємно, що нашу працю таким чином високо оцінили.
Звісно, ніяких нагород ми не очікували. Хіба можна уявити, що, наприклад в спорті, всі побігли, а один стоїть очікує нагороди. Це неможливо. Ти просто біжиш, а потім дізнаєшся, переміг ти, чи ні. Важливо, щоб люди, які дивляться «5 канал», і надалі нам вірили, розуміли, що ми працюємо для них. Це і є найкраща нагорода.
Але в те, щоб премія асамблеї ОБСЄ все ж таки мала місце, безумовно, кожен зробив свій внесок. І напевно, найбільший, на мою думку, зробили Андрій Шевченко та Роман Скрипін. Через те, що Андрій зараз вже не працює на каналі, а Роман є шеф-редактором «5-го», то, вважаю, буде абсолютно логічним, що за нагородою у Вашингтон поїде саме він».
Детектор медіа
Читайте також:
13 липня 2005 року «5 канал» проведе прес-конференцію з нагоди отримання ним призу Парламентської Асамблеї ОБСЄ «За Журналістику та Демократію»
«5 канал» отримав приз ОБСЄ
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ










