Який вибрати телевізор у 2025 році: поради E-Katalog


У 2025 році навіть базові моделі мають підтримку Smart TV, 4K або Dolby Audio. Та попри широкий асортимент, обрати оптимальний телевізор — завдання не з легких. Фахівці сервісу пошуку товарів та порівняння цін E-Katalog поділились порадами, які допоможуть не переплатити та отримати максимум функцій.
На що звернути увагу перед покупкою
Визначити реальні потреби
Перед тим як шукати модель, потрібно відповісти на три запитання:
- Для чого потрібен телевізор? Для фільмів, ігор, YouTube чи просто новин?
- Де він стоятиме? Вітальня, спальня, кухня?
- Скільки ви готові витратити? Ціновий діапазон визначає набір функцій.
Відповіді на ці запитання допоможуть визначитись з основними характеристиками телевізору. Наприклад, для кухні вистачить моделі на 32 дюйми з базовим Smart TV, а у вітальню краще обрати екран від 50 дюймів з підтримкою HDR.
Діагональ та відстань до екрана
Оптимальна діагональ — від 43 до 55 дюймів. Важливо дотримуватися принципу: чим більша відстань до телевізора — тим більший має бути екран. Наприклад:
- 2 м — 43–50 дюймів;
- 3 м — 55–65 дюймів.
Але перед тим, як замовляти телевізор, краще впевнитись і виміряти відстань рулеткою.
Якість зображення: 8K чи 4K
Попри маркетинг, 8K — це ще не стандарт. В Україні більшість контенту досі у Full HD або 4K. А от підтримка HDR10+ і Dolby Vision важливі для якісної картинки, особливо під час перегляду кіно.
Матричні технології (IPS, VA або OLED) теж впливають на якість зображення. IPS — краща передача кольору, VA — кращий контраст, OLED — ідеальна чорна точка, але й вища ціна.
Важливість Smart TV
У 2025 році майже всі телевізори мають Smart TV. Найзручніші операційні системи:
- Android TV / Google TV — гнучка, підтримує багато додатків.
- webOS (LG) — проста й швидка.
- Tizen (Samsung) — стабільна, з широкою екосистемою.
Обов’язково потрібно перевірити наявність YouTube, Netflix, Megogo, можливість підключення Bluetooth та бездротову передачу з телефона.
Як вигідно купити телевізор за допомогою прайс-агрегатора
Перед покупкою все більше українців використовують прайс-агрегатори, щоб заощадити. На платформі ek.ua можна не лише побачити рейтинги моделей, а й порівняти ціни в понад 100 інтернет-магазинах, подивитися динаміку зміни вартості, прочитати відгуки реальних користувачів.
Користувачі можуть встановити фільтри за діагоналлю, брендом, типом матриці чи бюджетом — наприклад, до 10 000 грн або з підтримкою HDR. Також можна одразу відфільтровувати за наявністю необхідних функцій: керування голосом, покращення кольору, картинка в картинці, сабвуфер та інші.
Спробувати всі функції сервісу та знайти ідеальну модель телевізору та не переплатити можна на сайті сервісу E-Katalog.
