Микола Томенко: Державна реєстрація Інтернет-видань може законодавчо закріплюватися тільки після громадського обговорення
Коментуючи наказ Міністерства транспорту і зв’язку "Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації електронних інформаційних ресурсів", який викликав бурхливі і насамперед негативні відгуки медіаспільноти, Микола Томенко зауважив, що будь-які ініціативи щодо нормативного врегулювання реєстрації та контролю за змістом електронних інформаційних ресурсів повинні розглядатися виключно в межах інформаційних законів, Конституції України, а також нормативних актів Ради Європи у цій сфері.
„На сьогодні світовий досвід засвідчує, що добровільна реєстрація електронних нформаційних ресурсів може бути встановлена в окремих випадках. Але більшість європейських країн дуже обережно підходять до цієї проблеми, усвідомлюючи, що разом з запровадженням подібних нововведень можна встановити тотальний контроль за національним інформаційним простором, тим самим грубо порушивши права людини”, - зазначив віце-прем’єр.
Він не заперечує проти появи ініціативи запровадження добровільної реєстрації електронних ресурсів. Але відзначає, що такий порядок повинен бути затверджений лише після ґрунтовного громадського обговорення як вітчизняними, так і міжнародними експертами. „Крім того, ні в якому разі не можна допустити, щоб таким порядком був встановлений контроль за змістом інформації, що розміщується на електронному ресурсі”, - вважає Микола Томенко.
Він переконаний, що така надзвичайно серйозна проблема, як запровадження реєстрації Інтернет-видань, не повинна врегульовуватися підзаконним актами. „Це повинно акріплюватися на рівні законів у сфері обігу інформації, причому тільки після тривалого і активного громадського обговорення подібної ініціативи”, - вважає віце-прем’єр.
За інф. прес-служби Миколи Томенка
Читайте також:
"Репортери без кордонів" критикують розпорядження про реєстрацію в Україні веб-сайтів
href="http://detector.media/review/?id=22318">Червоненко оголосив війну Інтернету?
Інтернет-спільнота вимагає скасувати наказ про реєстрацію Інтернет-ресурсів
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ