Нові можливості для захисту неба України: тренажер для мобільних груп ППО

13 Січня 2025
468
13 Січня 2025
14:22

Нові можливості для захисту неба України: тренажер для мобільних груп ППО

468
Нові можливості для захисту неба України: тренажер для мобільних груп ППО

Сучасна війна ставить перед силами протиповітряної оборони складні завдання. Постійні атаки дронів, ракет та інших повітряних загроз вимагають оперативності, точності й високої злагодженості дій. У цьому контексті важливо забезпечити військових якісною підготовкою, максимально наближеною до реальних умов.

Саме для таких цілей компанія U-Force створила тренажер для мобільних груп ППО. Це рішення дає змогу вдосконалювати навички операторів у безпечному середовищі, що моделює реальні бойові ситуації.

Що таке цей тренажер?

Тренажер для мобільних груп ППО базується на поєднанні прикладного обладнання (макет кулемета Browning M2) та сучасних технологіях віртуальної реальності (VR). Основне призначення тренажера — створити реалістичні умови для відпрацювання основних навичок операторів мобільних вогневих груп протиповітряної оборони, як то прицілювання, ведення вогню за різних погодних умов та часу доби тощо. 

Тренажер імітує реальні ситуації, які виникають у бойових умовах: від атак дронів типу Shahed-136 до одночасного запуску кількох повітряних цілей різного типу, як то гвинтокрилів чи ракет.

 

Завдяки тому, що програмне забезпечення комплексу розроблене з урахуванням актуальних методичних рекомендацій щодо боротьби з ударними БпЛА іранського виробництва, затверджених Генеральним штабом Збройних Сил України, а макет кулемета, яким керує оператор під час тренування майже повністю повторює свій реальний аналог (наявна імітація віддачі, використовуються штатні органи керування) – робить тренажер корисним для підготовки як досвідчених бійців, так і новачків.

Перші результати та досвід 

Команда U-Force презентувала тренажер вперше під час саміту Defense Tech Valley,  присвяченому українським оборонним інноваціям, де отримала позитивні відгуки від військових та інвесторів.

Одними з перших, хто впровадив ці тренажери у своїй роботі, став один із найпотужніших тренувальних центрів Національної гвардії України, а незабаром зусиллями команди U-Force можливість тренуватись  на такому тренажері отримають і  бійці підрозділу "Хартія" Національної гвардії України, що займаються посиленням протиповітряної оборони Харкова  — міста, яке постійно перебуває під загрозою повітряних атак.

Перспективи?

Як показує досвід провідних армій світу, використання симуляторів та імерсивних тренажерів давно стало невід’ємною частиною підготовки військових підрозділів. У сучасних умовах, коли технології визначають хід битв, такі тренажери стали не просто засобом навчання, а ключем до формування професійної майстерності. Наприклад, армії США та Великої Британії десятиліттями використовують такі тренажери для створення умов, що максимально наближені до реальних бойових дій та навчають військових реагувати миттєво, діяти злагоджено та приймати рішення в ситуаціях підвищеної складності.

Україна має всі шанси стати частиною цієї глобальної практики, де симулятори не лише знижують витрати на ресурси, але й стають простором для створення нових тактик і стратегій. Це не просто крок уперед — це виклик, який ми маємо прийняти, щоб наші захисники завжди були на крок попереду сучасних загроз.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
468
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду