Види пального для промислових генераторів: дизель, газ чи бензин? Що обрати?
Промислові генератори працюють на трьох видах пального: дизельного, бензині та газі. У кожного виду є переваги та особливості, що впливають на здібності генератора. Роблячи вибір, слід відштовхуватися від того, для чого призначений генератор і в яких умовах він експлуатуватиметься.
Генератори на дизельному пальному
Промислові дизельні генератори використовують для електропостачання великих промислових об'єктів, а також резервного живлення житлових комплексів, медичних установ, об'єктів інфраструктури, навчальних закладів, ярмарків і концертів. Широка сфера використання обумовлена характеристиками дизельного пального, його доступністю та властивостями, які воно надає генераторам: надійність, здатність довго працювати без перерви, низька витрата палива, тобто економічність, а також великий діапазон потужності — від кількох кіловат до мегават.
До вад дизельного палива відносять низьку екологічність: дизельні генератори виробляють багато токсичних викидів в атмосферу. Зараз проблему вирішують удосконалюючи систему фільтрації вихлопів, тому сучасні дизельні генератори екологічніші, ніж їхні попередники.
Промислові генератори на бензині
Промислові бензинові генератори забезпечують потужність від кількох до десятків кіловат. Час безперервної роботи варіюється, але він менший, ніж у дизельних генераторів. Витрата бензину вища. Бензинові генератори менші та компактніші за дизельні, мобільність і легкість запуску робить їх відмінними аварійними джерелами живлення. Промислові бензогенератори використовують на будмайданчиках, заходах на відкритому повітрі, для резервного живлення промислових та комерційних об’єктів тощо.
До недоліків бензину належать токсичні вихлопи під час згоряння, вибухонебезпечність і доволі швидке деградування під час зберігання. Бензиновий генератор, ціна якого істотно нижча за аналогічний за потужністю дизельного, є вигіднішим в умовах недовгої експлуатації. Для тривалої або постійної роботи вигідніший дизельний генератор, хоч і коштує дорожче.
Промислові генератори на газі
Газові генератори працюють на природному газі магістральної мережі (метан) та на зрідженому балонному газі (пропан/бутан). Вони здатні забезпечити потужність від кількох до сотень кіловат, можуть безперервно працювати тривалий час. Це робить їх придатними для електропостачання великих промислових та комерційних об'єктів та обладнання в резервному режимі та на постійній основі.
Згоряючи, газ виробляє значно менше атмосферних викидів порівняно з дизельним паливом і бензином, продукти згоряння не накопичуються на деталях установки. Тому газові генератори екологічніші, мають тривалий термін експлуатації та менше потребують техобслуговування. В умовах вільного доступу до дешевого газу вони ще й економічні.
Недоліками газового генератора є залежність від газорозподільної інфраструктури та досить висока вартість.
Що вибрати?
Газові генератори ідеальні для використання у місцях, де є доступ до природного або зрідженого газу. Завдяки низькому рівню шуму та атмосферних викидів вони якнайкраще підходять для житлових та комерційних об'єктів.
Бензинові генератори оптимальні для короткострокового використання, а також в умовах, де потрібна мобільність. Вони підходять для будмайданчиків, кемпінгів та аварійно-рятувальних робіт.
Дизельні генератори підходять для тривалої та безперервної роботи там, де потрібне надійне електропостачання високої потужності. Це великі агрокомплекси, різноманітні промислові підприємства тощо.