4 поширених міфи про сонячну енергетику: розвінчуємо стереотипи

18 Грудня 2024
218
18 Грудня 2024
08:51

4 поширених міфи про сонячну енергетику: розвінчуємо стереотипи

218
Відкрийте правду про сонячну енергетику! Розвіюємо найпоширеніші міфи, які заважають багатьом скористатися перевагами екологічної енергії.
4 поширених міфи про сонячну енергетику: розвінчуємо стереотипи
4 поширених міфів про сонячну енергетику: розвінчуємо стереотипи

Встановлення сонячних панелей – це популярна послуга, яка дозволяє вам створити альтернативне джерело енергії. До того ж сонячні електростанції  дозволяють вам стати більш незалежним від відключень електроенергії. Однак, довкола сонячних панелей виникає досить велика кількість міфів, які ми вирішили зараз розвіяти.

Міф 1 – Користі від сонячних панелей не буде у разі похмурих днів

Насправді, це не так. Сонячні модулі можуть виробляти електроенергію навіть в похмурі дні, хоча їх продуктивність і здатна трішки зменшитися у разі меншої кількості сонячного світла. Але панелі здатні перетворювати не лише пряме, але й розсіяне світло, тому вони з легкістю працюватимуть у хмарну погоду. Так вироблення електроенергії буде на 20 відсотків нижчим, ніж у дуже сонячний день. Однак у будь-якому випадку електроенергія буде вироблятися.

Міф 2 – Сонячні панелі потрібно встановлювати лише в теплому кліматі

Насправд, сонячні батареї працюють навіть краще за прохолодної погоди, ніж спеку. Потрібно розуміти, що рівень їхньої ефективності буде знижуватися за високих температур. Звісно, в зимовий період вироблення чистої енергії буде зменшуватися через короткі світлові дні, однак ефективність модулів буде залишатися високою, шляхом великої кількості прямих сонячних променів під час того як сонце світить. Наприклад, візьмемо такі північні країни, як Норвегія та Німеччина. В них широке поширення використання сонячної енергії, хоча клімат є досить холодним.

Міф 3 – Сонячна енергія є дуже дорогою

Хоча спочатку вартість сонячних модулів може здатися досить високою, технології постійно вдосконалюються, знижуючи встановлення вартість сонячної електростанції. Крім цього, ви можете скористатися зеленим тарифом, щоб заробляти на встановлених сонячних батареях. Також держава пропонує субсидії та пільгові програми, які спонукають розвивати зелену енергію. Крім цього, варто зазначити, що окупність сонячних електростанцій складає 3-4 роки, а при цьому термін служби сягає до 30 років.

Міф 4 – Сонячні панелі завдають шкоди довкіллю

Дійсно, виробництво сонячних батарей потребує енергії та ресурсів, однак впродовж свого функціонування панелі виробляють значно більше енергії, ніж було використано за їх створення.

При цьому сонячні модулі забезпечують чисту енергію без викидів вуглекислого газу та гарантовано функціонують протягом 25-30 років. До того ж завдяки сучасним технологіям виробництво панелей стає більш екологічним, а більша частина компонентів сонячних станцій підлягає перероблюванню.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
218
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду