Як вибрати правильний діаметр обсадної труби для свердловини?

Як вибрати правильний діаметр обсадної труби для свердловини?

11 Грудня 2024
205
11 Грудня 2024
19:45

Як вибрати правильний діаметр обсадної труби для свердловини?

205
Важливість правильного вибору діаметру обсадних труб пов’язана не лише з запобіганням обваленню стінок свердловини і з комфортним облаштуванням насосного обладнання всередині простору, а й можливістю зберегти
Як вибрати правильний діаметр обсадної труби для свердловини?
Як вибрати правильний діаметр обсадної труби для свердловини?

Важливість правильного вибору діаметру обсадних труб пов’язана не лише з запобіганням обваленню стінок свердловини і з комфортним облаштуванням насосного обладнання всередині простору, а й можливістю зберегти початкову ефективність та продуктивність споруди протягом всього тривалого терміну експлуатації. Дійсно, спроби заощадити на таких матеріалах може призвести до швидкого псування системи та необхідності її повної заміни, саме тому  для замовників буріння свердловин ціна робіт може бути одним з ключових факторів, проте не вирішальним.

Серед основних факторів підбору розмірів обсадних труб для свердловини на воду варто відокремити безпосередню глибину розташування потрібного водоносного горизонту, а також тип підземних ґрунтів.

Навіщо використовують обсадні труби?

Основна мета застосування обсадних труб під час буріння й облаштування свердловин полягає в додатковому зміцненні її стінок, а також захисту підземних джерел води від проникнення всередину поверхневого бруду, сторонніх домішок. При цьому саме за допомогою таких труб майстри формують необхідний простір для розміщення насосного обладнання, яке й забезпечує подачу рідини з водоносного горизонту на поверхню.

До переліку функцій, які виконують обсадні труби, важливо віднести:

  • зміцнення стінок свердловини з метою запобігання обвалу або ж обсипання підземних порід;
  • недопущення забруднення водоносного горизонту будь-яким сторонніми домішками та забруднювачами;
  • забезпечення стабільних умов, необхідних для справного функціонування фільтрів та насосів.

Саме тому підбір такого обладнання важливо доручати перевіреним професіоналам, адже це дозволить замовнику впевнено розраховувати на безперебійний доступ до джерела протягом десятиліть.

Фактори, які важливо враховувати під час вибору обсадних труб

Вибір параметрів обсадних труб має ґрунтуватися на типі підземних порід, глибині конструкції, розрахункової продуктивності системи,а також на типі застосованого насосного обладнання (глибинні чи поверхневі пристрої).

Особливості врахування глибини свердловини на воду

При замовленні послуги буріння Київ або ж на території Київської області з метою отримати доступ до підземного джерела глибиною не більше 30 метрів, майстри рекомендують обирати обладнання діаметром від 110 до 125 мм. Але при цьому важливо впевнитися, що підземні ґрунти відрізняються стабільністю, не схильні до крихкості і обсипання.

Якщо буріння розраховане на глибину 30-70 метрів, то вкрай важливо потурбуватися про більш надійний захист такої споруди, обираючи міцніші обсадні труби розміром 125-160 мм. Якщо конструкція матиме глибину понад 70 метрів, фахівці наполягають на виборі обладнання з діаметром 160-200 мм, що забезпечить необхідну міцність стінок та витривалість при додатковому навантаженні на поверхню.

Вплив типу підземних ґрунтів на вибір обсадних труб

Цей момент теж вкрай важливий, оскільки при бурінні через суглинки, глину, пісок, інші пухкі і нестійкі породи варто обирати більші труби, щоб захистити джерело від забруднення, а також пошкодження насосного обладнання, наприклад, через появу тріщин та деформацій на стінках.

Якщо ж роботи передбачаються на стійких і твердих породах типу вапняку чи граніту, майстри можуть використовувати менший діаметр, адже в таких умовах ризик обвалу значно нижчий.

Вибір обсадних труб в залежності від параметрів насосного обладнання

Якщо з запитом набуріння нової свердловини на воду звернутися до перевірених та надійних виконавців, то всі питання щодо об’ємів, розмірів, потужностей, інших експлуатаційних характеристик будуть вирішені ще на момент обговорення кошторису. Це ж стосується і розмірів занурювального насоса, які мають бути меншими від внутрішнього розміру обсадних труб, забезпечуючи вільний рух пристрою й врахування простору для циркуляції рідини.

При цьому зазор між поверхнями має бути мінімальним, від 5-10 мм, щоб зумовити нормальний процес водообміну та запобігти перегріву приладу. Наприклад, для насоса параметром 100 мм краще підбирати обсадні труби внутрішнім діаметром 110-115 мм.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
205
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду