Чому в’єтнамська кухня підкорює світ?
В'єтнамська кухня славиться в усьому світі своїм розмаїттям супів, закусок, салатів і десертів, а також екзотичних страв із використанням м'яса змій, крокодилів, черепах та інших тварин. Ця кухня насамперед є міксом традицій різних країн, таких як Індія, Таїланд та Китай. Характерною рисою в'єтнамських страв є використання безлічі спецій, включно з рибним соусом ниок мам, який має унікальний аромат.
Особливості в'єтнамських страв
Вважається, що в'єтнамська кухня різноманітна, поживна та сприяє довголіттю. Тут заведено готувати тільки зі свіжих продуктів. Деякі страви незвичні для нас, наприклад, молоді пагони бамбука. У кулінарії в'єтнамці використовують багато пряних трав, наприклад, лимонник і м'яту, завдяки яким страви стають дуже ароматними. Також велику популярність мають китайські приправи з часнику і цибулі, свіже коріння імбиру і соєвий соус.
Регіональні відмінності
У різних регіонах В'єтнаму кухня різниться — на півдні віддають перевагу солодким стравам, у центральній частині використовується багато приправ, а на півночі популярні старовинні рецепти. При цьому в сучасному В'єтнамі екзотичні страви в основному орієнтовані на туристів. В основі щоденної в'єтнамської кухні лежать такі продукти, як рис, різні види локшини, овочі, фрукти, м'ясо та морепродукти. Така різноманітність легко вписується і в європейські традиції харчування.
Спробуйте приготувати: булочки бань-бао
За умови класичного дріжджового тіста випічка дивує начинкою. Тож скуштувати такі булочки варто неодмінно. Замішане на молоці та оливковій олії тісто залишаємо підходити в теплому місці на годину. Тим часом готуємо начинку:
- часник, ріпчасту та зелену цибулю, імбир тремо на тертці, поступово змішуючи овочі з фаршем;
- гриби подрібнюємо та смажимо на оливковій олії;
- додаємо гриби до начинки;
- рисову локшину ділимо навпіл, 5 хвилин запарюємо в окропі, промиваємо холодною водою та ріжемо довжиною 1-2 см, додаючи до основної начинки;
- відварені яйця чистимо та розрізаємо навпіл.
Готове тісто необхідно розділити на 15 заготовок діаметром близько 15 см. Починаємо формувати булочки: на середину викладаємо столову ложку начинку, половинку яйця та з'єднуємо краї таким чином, щоб булочка стала округлою. Булочки бань-бао готуються на порційному клаптику пергаменту на пару 20-25 хвилин. Ви можете скористатися для цього пароваркою або ж спеціальною вкладкою до мультиварки.
Популярні продукти
У В'єтнамі практично не вживають молочні продукти, проте залюбки готують з квасолі, горошку та сочевиці. Тофу (соєвий сир), який виробляється із соєвих бобів, використовується в багатьох традиційних стравах. Бобові паростки і молоді стручки гороху є одними з улюблених закусок.
Арахіс часто перемелюють на пасту та додають до гуляшів, супів і страв з локшиною. Також його подрібнюють та посипають крихтою будь-яку готову страву. З кунжутного насіння роблять ароматну олію, якою здобрюють страви перед подачею на стіл. Така обробка надає додаткового пікантного присмаку.
В'єтнамська кухня є особливим поєднанням страв з багатьох країн Азії. Тож обов'язково сподобається шанувальникам екзотики та унікального смаку.