Найдорожчі українські розмінні монети

22 Листопада 2024
5153
22 Листопада 2024
13:12

Найдорожчі українські розмінні монети

5153
Найдорожчі українські розмінні монети

Держава почала карбувати монети ще в 1991 році. І більшість із тих екземплярів зараз вважається привабливою з огляду на рідкість і історичну цінність. Однак серед обігових монет є купа різних варіантів, що цікавлять колекціонерів. Можете зазирнути в каталог українських монет з цінами в магазині «Монітекс», де зібрано коштовні та рідкісні грошові знаки часів нашої незалежності.

Коштовні українські монети від 1 копійки до 1 гривні

Держава вже вивела з обігу монети номіналом від 1 до 25 копійок. Тож у гаманці шанси знайти рідкі й коштовні екземпляри вже невисокі. Однак нумізматів цікавлять такі види грошових знаків:

  • 1 копійка 1996 року;

  • 2 копійки 1992, 1993, 2003 років;

  • 5 копійок 1994, 2001 років;

  • 10 копійок 2001 року;

  • 25 копійок 1995, 2003 років.

Вартість цих монет може коливатися в діапазоні від 50 до 20000 грн — усе індивідуально. Проте 1 копійку 1992 року за стандартом 1.35 АА продали за 17 тис. грн, а 10 копійок цього ж року — за 10 тис. грн.

Коли монета стає цінною?

Цінність конкретного екземпляра визначає особливість карбування. Грошові знаки проходили експерименти: на одних відрізняється візерунок, на інших — кількість ребер на гурті чи товщина. Україна навіть свого часу випускала монету номіналом у 15 копійок. Зараз таку можна відшукати хіба що в колекціях нумізматів.

В Україні щодо монет працює просте правило: що рідкіснішим є екземпляр, то більше його вартість. Тож до цінних знаків належать:

  • монети з лімітованих серій;

  • моделі із заводським браком.

Також із 1992 року НБУ випускає пам’ятні та ювілейні монети. Зараз найдорожчим таким екземпляром є монета «Фінал ЄВРО-2012». Вона має номінал 500 грн, виготовлена із золота. А на торгах її ціна починається від 350 тис. грн.

Отже, українські монети часів незалежності привертають увагу нумізматів. І не дарма — попри невелику історію суверенності, Україна встигла виготовити багато грошових знаків, експериментуючи та шукаючи потрібний стиль. Тож ці екземпляри є рідкісними й подобаються поціновувачам історії.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5153
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду