Міжнародні організації закликають Буша до об'єктивності у справі Процюка
Дві міжнародні журналістські організації, Інститут Масової Інформації та Національна Спілка Журналістів Великобританії та Ірландії, звернулися до Президента США з відкритим листом, в якому просять провести об”єктивне розслідування справи вбивства українського журналіста Тараса Процюка.
ІМІ публікує повний тект звернення до американського президента, в якому журналісти просять „обговорити справу загибелі свого колеги Процюка у ході зустрічі з Президентом України паном Ющенком 4-го квітня”.
Раніше повідомлялось, що Президент України, Віктор Ющенко заявив про готовність порушити питання компенсації за втрату годувальника ,батькам загиблого журналіста на зустрічі з Джорджем Бушем.
В листі журналісти нагадують, що „Тараса Процюка було вбито у Багдаді американським танковим снарядом 8-го квітня 2003 року. Він – працівник Ройтерс, знаходився на балконі готелю “Палестина”, виконуючи професійні обов’язки журналіста – знімав на камеру події у Багдаді. За даними розслідування, проведеного Пентагоном, американська сторона вважає його загибель “нещасним випадком””.
У зв”язку з чим, вони попросили Президента США „особисто прийняти рішення про перегляд результатів розслідування, а також прийняти рішення про те, щоб екіпаж танку, який убив журналіста, визнав свою помилку і вибачився перед батьками Тараса Процюка. Окрім того журналісти закликають посприяти у забезпеченні компенсації батькам за смерть їхніх синів. „Екіпаж танку, який вистрілив у наших коллег”, - пишуть вони,- „ зробив помилкові припущення. У розслідуванні, проведеному Армією США, частини якого були оприлюднені, стверджувалося, що екіпаж танку прийняв камеру Процюка за снайперську гвинтівку". Але і за помилки потрібно вибачатися, вважають журналісти.
Підписанти також застерігають про те, що розгляд справи у суді серйозно підірвав би віру світового співтовариства у цінності, що їх підтримують США та Україна.Лист підписали Сергій Таран, Директор Інституту масової інформації та
Джеремі Дір, Голова Національної Спілки журналістів Великобританії та Ірландії.
ІМІ
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ