Піскун супроводжуватиме Ющенка в США і допитуватиме там Мельниченка
Доповідач розповіла, що зустрічалася з адвокатом Лесі Гонгадзе Андрієм Федуром, лідером соціалістів Олександром Морозом, віце-спікером Верховної Ради Адамом Мартинюком, з головою парламентської слідчої комісії у розслідуванні резонансних справ Григорієм Омельченком, а також з міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком і генеральним прокурором Святославом Піскуном. Всі ці посадовці, як зазначила п. Лейтхойзер, підкреслили, що слідство досі ще не завершено, замовники та організатори невідомі, затримано лише підозрюваних у виконанні замовлення. Слідчі дії провадяться й далі.
Як сказала п. Сабіна, на неї справила враження розмова з Луценком, який свого часу перебував у складі парламентської слідчої комісії, і їй також здається, що комісія провела гарне розслідування, результати якого обов’язково мають бути враховані слідством.
Генпрокурор С. Піскун доповів п.Лейтхойзер про стан слідства, щоправда, без подробиць, з огляду на таємницю слідства.
Доповідач від ПАРЕ підкреслила важливу роль „плівок Мельниченка” у розслідуванні справи. Вона додала, що в ході її зустрічей було досягнуто домовленості про те, що генеральний прокурор України супроводжуватиме В.Ющенка впродовж його візиту до США з метою допитати майора Мельниченка та одержати оригінали плівок та записуючі пристрої.
П. Сабіна наголосила, що Рада Європи наполягатиме на проведенні експертизи плівок Мельниченка в Америці, оскільки саме там вони зараз перебувають, але ці експертизи проходитимуть за участі українських експертів.
Сабіна Лейтхойзер підкреслила, що можливо це був не останній її візит до Києва. Відповідаючи на запитання журналістів, вона повідомила, що їй не вдалося зустрітися зі спікером Володимиром Литвином, оскільки той перебуває за кордоном. Також вона зазначила, що в разі потреби, за рішенням ПАРЕ, можливо здійснюватиметься нагляд і за розслідуванням інших резонансних справ.
Цікаво, що п. Лейтхойзер- Шнарренбергер одночасно є доповідачем ПАРЕ у справі ЮКОСу та Ходорковського.
Роман Горбик, для "Детектор медіа"
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ