Як вибрати буржуйку на дровах для невеликих приміщень

8 Жовтня 2024
487
8 Жовтня 2024
09:43

Як вибрати буржуйку на дровах для невеликих приміщень

487
Як вибрати буржуйку на дровах для невеликих приміщень

Пічка буржуйка вважається непоганим альтернативним джерелом тепла. Її можна встановити як у господарському приміщенні чи в гаражі, так і в будинку або на дачі. Нові моделі стають оптимальним доповненням інтер'єру, додаючи йому затишку та оригінальності. Вибирати буржуйки на дровах варто з врахуванням деяких факторів. Також важливо визначитися з моделлю та зробити остаточно правильний вибір.

Як вибрати буржуйку з точки зору особливостей виготовлення

 

Такі печі виготовляються з міцних матеріалів, які не піддаються корозії. Зазвичай до цього переліку входить сталь або чавун. Чавунні вироби мають досить велику вагу та вирізняються гарною термостійкістю. Отже, для них можна використовувати матеріали, які нагріваються до дуже високих температур. Окрім того, чавун дуже довго тримає тепло та не деформується під час використання. Таким чином чавунні печі працюватимуть дуже довго. До негативних моментів, які пов'язують з використанням подібних моделей, можна віднести:

  • товсті стінки, які досить довго нагріваються;
  • незручність у транспортуванні через велику вагу;
  • висока вартість, особливо для моделей закордонних фірм.

Буржуйка на дровах зі сталевою корпусною частиною забезпечить швидке прогрівання повітря у приміщенні. Ці варіанти важать набагато менше, аніж чавунні пристрої,  забезпечують полегшене транспортування. На ринку можна знайти безліч цікавих екземплярів від вітчизняних виробників за цілком доступною ціною. Серед недоліків  сталевих печей варто відзначити нетривале утримання тепла, неможливість використовувати вугілля та наявність деформацій у разі сильного перегрівання.

Ідеальним варіантом може стати буржуйка, яка має сталевий корпус і чавунну топку, що посилена шамотною цеглою. Зовні такі вироби часто покриваються термостійкою фарбою, забезпечуючи гарний вигляд. Для тих, кого цікавить буржуйка на дровах, подібні варіанти будуть найбільш оптимальними.

Що ще враховують при виборі?

 

Буржуйки пропонуються покупцям у вигляді традиційного формату або як печі тривалого горіння. Останній варіант добре підходить для невеликих приміщень у вигляді житлових будинків, оскільки вони забезпечують можливість регулювання доступу повітря до топки з використанням заслінки. Завдячуючи цьому, паливо у печі не горить, а тліє, а тривалість згоряння і температуру можна регулювати.

До інших параметрів, на які рекомендують звернути увагу спеціалісти, потрібно віднести наступне:

  1. Товщина металу, з якого виготовляється виріб. Особливо це важливо для сталевих моделей - чим товщою буде стінка, тим довше вона працюватиме. Для приватного будинку або для дачі найчастіше купуються моделі з параметром від 4 мм.
  2. Оснащення колосниковими решітками та ящиком для попелу. Деякі моделі виробники пропонують без цих елементів. У такому випадку згоряння палива відбувається безпосередньо на нижній частині печі. Подібний формат не є зручним для обслуговування, коли потрібно чистити піч від попелу. У такому разі робити це потрібно приблизно раз на тиждень. Наявність ящика, куди зсипається відпрацьований матеріал через колосники, значно полегшує процедуру.
  3. Камера повторного опалювання. Найкращим варіантом печі буржуйки вважається той, який має здатність працювати на одній закладці палива. При цьому тривалість горіння залежатиме від конфігурації топки. Якщо піч має основну камеру згоряння, яка доповнюється відсіком для допалювання пічних газів, то такий пристрій працюватиме на одній закладці значно довше. У пристроях тривалого горіння утворені гази після згоряння твердого палива догорають у камері з використанням вторинного повітря. Проте така опція є не у всіх моделях. Але за можливості бажано вибирати саме такий формат.
  4. Наявність конвекції. Варто зазначити, що буржуйки для невеликих приміщень можна умовно розділити  з точки зору способу нагріву на такі підвиди:
  • пристрої, що нагрівають через випромінювання;
  • печі з конвекцією.

Як працюють обидва ці варіанти? У першому випадку піч видає тепло від стінок. Конвекційний формат оснащений кожухом і трубами обабіч топки. Через них проходить повітря, яке нагрівається від камери топки, а після цього віддає тепло приміщенню. Порівнюючи ці два види, варто надавати перевагу конвекційним моделям, в яких час горіння буде більшим.

  1. Наявність шиберу. Цей елемент являє собою заслінку, яка розташовується у патрубку димоходу. Її функція полягає у закритті димової труби на 3/4 для того, щоб дим не відразу вилітав назовні. Дана опція дозволяє якісно керувати функціонуванням буржуйки, переводячи її в режим тління, або зменшувати чи збільшувати тягу. Відсутність заслінки негативно впливає на ефективність роботи печі.

Вибір буржуйки з точки зору призначення

 

Така піч може використовуватися для приготування їжі. Для цього потрібно звертати увагу на наявність варильної поверхні, де є плита або конфорки та духова шафа. Таким чином можна значно розширити функціональність пристрою. Але при цьому треба звертати увагу на поверхню для варки - вона має бути товщою за бокову.

Якщо виріб купується для гаража чи в теплицю, то варто вибирати моделі з великою камерою згоряння. В таких приміщеннях потребується більш потужна модель з великою топкою. Для цього потрібно вирахувати площу обігріву та визначити необхідну температуру.  Після цього зрівнюються характеристики роботи печі на одній закладці палива та її потужність.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
487
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду