Гріється двигун: ТОП 5 проблем
Для стабільної роботи двигуна потрібна система охолодження, «серцем» якої є радіатор. За конструкцією рвін нічим не відрізняється від будь-якої іншої аналогічної деталі. Конструктивно – це система трубок, по яких рухається антифриз, та пластинок, які збільшують поверхню та підвищують тепловідведення. Але простота не означає, що деталь не вийде з ладу і не доведеться шукати на сайті новий. Що може зламатись в радіаторі? Варіантів декілька.
Кришка не тримає тиск
На цю деталь часто не звертають уваги, але даремно. В системі охолодження вона виконує різні функції.
По-перше, вона необхідна для забезпечення тиску. По-друге, вона виключає стрибки температури під час зупинки помпи, а ще, зводить до мінімуму ризик перепаду тиску, коли температура знижується. Під тиском клапан та ущільнювачі псуються. Це призводить до зниження температури кипіння антифризу та погіршення охолодження двигуна. Як результат, він перегрівається.
Зовнішнє забруднення
Радіатор має бути чистим не тільки всередині, а й зовні. Бруд на поверхнях пластин та трубок заважає відведенню тепла. Звідки він береться? Від впливу навколишнього середовища радіатор захищає решітка. Вона може запобігти руйнуванню при ударах, але не перешкоджає пилу, бруду, решткам рослин та комах. Всі ці частинки потрапляють всередину на великій швидкості та залишаються на поверхнях. Результатом забруднення буде зниження тепловіддачі і перегрівання двигуна.
Внутрішнє забруднення
Здається, бруд загрожує лише зовнішній поверхні, адже система герметична. Трубки можуть забитися брудом, який потрапляє в систему через пошкоджену кришку, наприклад. Ще одним джерелом механічних домішок може стати антифриз. По-перше, з часом він псується і, якщо не провести заміну, призведе до появи відкладень у трубках. Чим більше їх буде, тим гіршою буде циркуляція антифризу в системі, і сильніше перегріватиметься двигун. Щоб стати джерелом забруднення, тосол не обов’язково має «старіти». Антифриз невідомих виробників може мати низку якість і становити загрозою для системи.
Негерметичність радіатора
Щоб зменшити вагу деталі, виробники використовують аналоги сталі. Одним з таких матеріалів є алюміній. Завдяки цьому деталь стає легшою, але в алюмінію є недолік – він окислюється та руйнується. Це призводить до розгерметизації, витіку антифризу та погіршенню охолодження. Виправити ситуацію можна аргоновим зварюванням або новою деталлю.
Не вимикається або не вимикається вентилятор
Останньою проблемою є вихід з ладу вентилятора охолодження. Проявів проблеми два – вентилятор може не вимикатись або не вмикатись.
Причини в обох випадках схожі. Це відмова датчика температури ОР або пошкодження проводки, несправне реле вентилятора або ЕБУ Спровокувати відмову вентилятора може забитий радіатор або нестача антифризу в системі.
Даігностику проводять на СТО в Києві https://maps.app.goo.gl/