У вітчизняному інформаційному законодавстві експерти виявили надто багато проблем
Ключовими питаннями було роздержавлення ЗМІ, закони про рекламу і захист суспільної моралі та мовне питання.
Оскільки Україна має велику кількість законів, що регулюють діяльність інформаційної сфери, то учасники "круглого столу" навіть засумнівалися в їх доцільності. Наприклад, медіа юрист Тарас Шевченко наголосив на непотрібності існування закону про державну підтримку ЗМІ та закону про висвітлення діяльності, бо вони у більшості своїх норм "суперечать стандартам свободи слова та вільного доступу до інформації".
В існуючому законодавстві було знайдено і багато суперечностей. Зокрема, у функціонуванні двох органів, які мають практично одну назву, - Національна рада з питань телебачення та радіомовлення та Державний комітет телебачення та радіомовлення.
Отже, під час обговорення постали питання: чи варто вдосконалювати галузеві закони, чи створювати новий, і, взагалі, чи потрібно розробляти Кодекс законів про ЗМІ?
На думку експертів, інформаційне законодавство полягає в оновленні, через появу новітніх засобів масової комунікації. Також важливою проблемою є неузгодженість понять існуючого законодавства та визначення термінів.
На основі цього "круглого столу" організатори пообіцяли випустити документ з переліком усіх зазначених питань та пропозицій.
Наталія Данькова, для "Детектор медіа"
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ