У вітчизняному інформаційному законодавстві експерти виявили надто багато проблем

25 Лютого 2005
0
613
25 Лютого 2005
15:48

У вітчизняному інформаційному законодавстві експерти виявили надто багато проблем

0
613
У вітчизняному інформаційному законодавстві експерти виявили надто багато проблем
На сьогоднішньому "круглому столі" "Перспективи розвитку законодавства в інформаційній сфері", організованому Громадською радою з питань свободи слова та інформації, Інститутом медіа права та Українською Асоціацією Видавців, обговорювалися проблеми розвитку вітчизняного інформаційного законодавства. Проблем виявилося стільки, що за весь час обговорення експерти ледь встигли окреслити їх перелік.

Ключовими питаннями було роздержавлення ЗМІ, закони про рекламу і захист суспільної моралі та мовне питання.

Оскільки Україна має велику кількість законів, що регулюють діяльність інформаційної сфери, то учасники "круглого столу" навіть засумнівалися в їх доцільності. Наприклад, медіа юрист Тарас Шевченко наголосив на непотрібності існування закону про державну підтримку ЗМІ та закону про висвітлення діяльності, бо вони у більшості своїх норм "суперечать стандартам свободи слова та вільного доступу до інформації".

В існуючому законодавстві було знайдено і багато суперечностей. Зокрема, у функціонуванні двох органів, які мають практично одну назву, - Національна рада з питань телебачення та радіомовлення та Державний комітет телебачення та радіомовлення.

Отже, під час обговорення постали питання: чи варто вдосконалювати галузеві закони, чи створювати новий, і, взагалі, чи потрібно розробляти Кодекс законів про ЗМІ?

На думку експертів, інформаційне законодавство полягає в оновленні, через появу новітніх засобів масової комунікації. Також важливою проблемою є неузгодженість понять існуючого законодавства та визначення термінів.

На основі цього "круглого столу" організатори пообіцяли випустити документ з переліком усіх зазначених питань та пропозицій.

Наталія Данькова, для "Детектор медіа"
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
613
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду