Нова профспілка НТКУ вимагає вибачень від Скрипіна та повернення в телекомпанію Голоснякаоновлено

21 Лютого 2005
0
610
21 Лютого 2005
21:04

Нова профспілка НТКУ вимагає вибачень від Скрипіна та повернення в телекомпанію Голоснякаоновлено

0
610
Нова профспілка НТКУ вимагає вибачень від Скрипіна та повернення в телекомпанію Голоснякаоновлено
На сьогоднішньому засіданні Нової профспілки НТКУ була представлена творча концепція розвитку телекомпанії. Увазі журналістів були запропоновані рубрикації цієї концепції. Потім члени профспілки перейшли до обговорення завдань та напрямків діяльності профспілки. А саме: формування робочих груп з проведення моніторингу телепрограм, груп з тематичних розділів колективного договору, формування оргкомітету з підготовки власної концепції реформування компанії та проведення міжнародної Інтернет-конференції.

Також на зборах розглядалося положення про раду наставників Національної телекомпанії, яка має стати дорадчим органом Нової профспілки. Основним її завданням є досягнення компромісу між членами трудового колективу.

Крім того, на зборах, шляхом голосування, було вирішено зробити все можливе, щоб повернути в НТКУ ведучого Володимира Голосняка, який звільнився через відмову працювати за темниками (про що „Детектор медіа” повідомляла раніше).

Ще одним питанням , яке постало на обговорення, було обурення словами Романа Скрипіна, сказаними в прямому ефірі під час інтерв’ю з Тарасом Стецьківом: „Велика проблема є у використанні у буфетах НТКУ алкоголю”. Члени профспілки вирішили вимагати спростування цих слів і вибачення в прямому ефірі. Також обговорювалося питання роздержавлення НТКУ. Воно було сприйнято працівниками компанії різко негативно. На зборах усі висловлювалися за можливість існування Національної телерадіокомпанії поряд із Громадським телебаченням.

В рамках дискусії про можливе призначення трьох керівників НТКУ (Т.Стецьків, А.Шевченко, О.Ткаченко), кореспондент „ТК” також намагався з’ясувати, як ставляться до цього самі працівники телекомпанії.

Мар’яна Ангелова, голова Нової профспілки працівників НТКУ:

- Я, як і Стецьків, не вірю в триумвірати, але вважаю, що подібне колегіальне правління закладено статутом НТКУ. Тут не може бути одного чи двух чи трьох чоловік. Я, чесно кажучи, схвально ставлюся до призначення будь-якого керівника НТКУ, якби він тільки виражав політичну волю тієї сили, що бере на себе відповідальність за національне мовлення в нашій державі. Якщо це буде Тарас Стецьків, то ми будемо його підтримувати, тому що статутом НТКУ передбачено призначення її президента. Це для нас закон. Інша річ, що по-різному ми оцінюємо готовність і його, і колективу до цього процесу. Я маю на увазі, що йому важко, в нього є певні застереження, він, можливо, не відчуває себе повністю готовим, але це, безперечно, нормальний процес, тому що людина має взяти на себе велику відповідальність. Дуже легко критикувати НТКУ будучи поза Національною телерадіокомпанією. Якщо людина переступає за її поріг, вона стає президентом НТКУ, носієм її ідеології, вона має на себе прийняти усі болі, усі турботи цього колективу, всі колізії його історії, його майбутнього. Нам потрібен такий керівник, і ми будемо його всіляко підтримувати. Чим? Своїм досвідом, своїми новими ідеями. Нова профспілка - це нові ідеї і нові справи. Це не політична організація, хоча в основі профспілки були ті люди, які виступили під час цензурного буму, які вийшли і влаштували наймасовішу демонстрацію журналістів. Але потім це все потонуло, і ми не змогли формалізувати наші вимоги. І на сьогодні ми знайшли цей інструмент. Це наша профспілка.

Дуже хотілося б, щоб і програмний, і інформаційний менеджери були фахівцями високого рівня, а таких в Україні не бракує. При їх доборі була б хибною компартійна філософія. В українській тележурналістиці дуже мало креативних людей, які довели те, що вони здатні генерувати і здійснювати нову ідеологію. Я не беруся коментувати дві інші кандидатури, я обох цих людей знаю особисто. Попри це, хочу сказати, що мене влаштовує і одна, і друга кандидатури. Олександр Ткаченко був для мене тією людиною, яка зробила цілю низку неймовірно серйозних проектів. Це “Післямова”, це Новий телеканал, це навіть той проект, який називається умовно Герої України. Це є те, що б мені дуже хотілося мати на Першому Національному. Він для мене фахівець з великої літери. І вважаю, що його мрія створити СМ не накладається на бажання працевлаштуватися. Хоча і це має місце бути. Суть будь-якої творчої людини максимально реалізувати свій потенціал, тому чого нам соромитись того, що людина прагне у вирішальний момент взяти на себе відповідальність. Щодо Андрія Шевченка теж вважаю, що він зробив дуже грамотну інформаційну службу. Теж фахівець високого рівня. Звичайно ми стурбовані тим, що на 5 каналі наші колеги дозволили собі такі висловлювання, що мовляв тут алкоголіки, їх основне завдання відвідування буфету. Я скажу чесно, що буфет не вфдвідувала давно, і алкоголь не вживаю близько 7 років. Тому чому я маю трепетати в очікуванні нового президента, який збирається приймати антиалкогольний закон? Я від нього зовсім іншого чекаю: і зовсім інших законів, і зовсім іншого підходу. Навіщо його зомбувати, і навіщо до нього приходило 40 чоловік, і щось розповідали про НТКУ?! На яких правах ці люди дозволили собі новому керівникові нашіптувати, пораджувати?


Ольга Скотнікова спеціальний кореспондент “Вістей” і співзасновник Нової профспілки НТКУ:

- Я не можу оцінювати людину, яку не знаю. Мене теж покоробила фраза, де Стецьків говорив, що він хотів бути міністром, а тут дали НТКУ: мовляв, це що - покарання, це що - нагорода за революцію? А що, революцію робили за нагороду? Я хочу, щоб прийшла професійна, доброзичлива людина. Дброзичлива, це не означає, що всіх треба залишити на роботі, не робити ніяких реформ тощо. Але якщо всі будуть налаштовані на те, що тут працюють ідіоти і через те такий низький рейтинг… Тут дуже багато професійних людей, яких постійно ставили в якісь рамки: давали вузький коридор, і шаг вліво-шаг вправо ти не міг зробити, тому що тобі казали: це - державне телебачення, ти не розумієш політики держави. І прикриваючись цим дуже багато неграмотних рішень зробили з цих людей калік. Чомусь, коли вони йдуть на інші канали, вони стають нормальними журналістами. Людей можна міняти, але може краще змінити правила роботи? Кожні півтора року в нас міняється президент НТКУ. Приводять нових людей. Може варто розробити якісь правила гри, щоб люди працювали за цими правилами, і вже на них вдосконалювалися, а не на чужих вподобаннях?

Модель потрійного лідерства зараз не можна оцінювати. Вона має пройти якусь свою обкатку і тоді її вже можна оцінювати, вирішуючи, чи дає вона якійсь результат.


Надія Довгич, керівник програми “Грані”:

- Найголовніше, щоб ми змогли настільки зорганізуватися. Щоб керівництву, яке, я думаю, нам нічого поганого не бажає, допомогти увійти в курс справи і побачити те хороше, що є в НТКУ, і ті проблеми, які в нас є. І далі разом працювати, щоб не загубити те добре, що ми маємо. НТКУ - 50 років. І це унікальний досвід.

Проблем у нас маса. Наприклад ми робили програму зі студентом, це абсолютно інше ніж те, що ми робим завжди. Я не можу цих студентів взяти, бо вони не підуть на нашу зарплату, і в нас взагалі мараторій на те, щоб брати нових людей. І от як би нове керівництво дослухалось... У нас є професіонали. Якби просто була доброзичливість до колективу, то я думаю, що в нас би все вийшло.


Наталія Данькова, для "Детектор медіа"
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
610
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду