Круглий стіл на тему „Інтелектуал в умовах пострадянського авторитаризму”

15 Лютого 2005
0
516
15 Лютого 2005
17:49

Круглий стіл на тему „Інтелектуал в умовах пострадянського авторитаризму”

0
516
Круглий стіл на тему „Інтелектуал в умовах пострадянського авторитаризму”
25 лютого 2005 р. Фулбрайтівське товариство, Програма ім. Фулбрайта в Україні разом з Дослідницьким центром політичної філософії Інституту філософії НАН України проводять круглий стіл на тему „Інтелектуал в умовах пострадянського авторитаризму”:

„Соціальна динаміка пострадянських країн , України, зокрема, засвідчила істотну девальвацію ролі інтелектуалів у формуванні та здійсненні програм політичного розвитку. Брак повноцінних інститутів громадянського суспільства вкрай обмежив сферу ужитку інтелектуальної свободи, унеможливив дієвість автономії розуму. Також з’явився новий клас соціальних інженерів, що обслуговує інтереси кримінальної олігархічної диктатури. Репутація академічної науки і вищої гуманітарної освіти зазнала серйозних ушкоджень через збереження стереотипів авторитарної свідомості. Брак когерентної національної політики, розрив між інтересами суспільства та інтересами пострадянських зверхників призвели до брутального обмеження свободи слова, знецінення наукової експертизи політичних проектів.

Водночас існує чимала кількість інтелектуалів , які в той чи інший спосіб , попри відкриту чи латентну репресію режиму , всупереч обставинам, утверджують свободу думки, обстоюють принцип активного громадянства. І серед них представники фулбрайтівської спільноти. На наше переконання, назріла потреба ініціювати дискусію про статус інтелектуала у постадянських суспільствах. Задля цього 25 лютого 2005 року Фулбрайтівська асоціація проводить круглий стіл.”


Лейтмотиви круглого столу:

1.Демократичні цінності і автономія розуму.

2.Інтелектуали й історія.

3.Дослідницькі центри і легітимація режимів.

4.Академічна експертиза політичних проектів і засоби масової інформації.

Круглий стіл проходитиме з 10:00 до 15:00 в залі засідань Інституту літератури НАНУ (вул. Грушевського 4, к. 316). Робочі мови – англійська та українська. Участь можна підтвердити за тел.(044) 229-18-50; 229-23-24 "Детектор медіа"
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
516
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду