Як вибрати дизельний генератор: види та розрахунок потужності

Як вибрати дизельний генератор: види та розрахунок потужності

5 Серпня 2024
640
5 Серпня 2024
13:48

Як вибрати дизельний генератор: види та розрахунок потужності

640
Як вибрати дизельний генератор: види та розрахунок потужності
Як вибрати дизельний генератор: види та розрахунок потужності

Сучасна дизельна електростанція, по суті, являє собою установку стаціонарного чи пересувного типу, здатну виробляти електрику. В її основі є генератор перемінного току та дизельний двигун внутрішнього згорання. Вони закріплюються на рамі із сталі, доповнюючись системою управління та моніторингу. Одними з найпопулярніших моделей є дизельні генератори 5 кВт , оскільки агрегати такого плану застосовуються в якості автономного та альтернативного джерела живлення в місцевостях, де є перебої з електрикою.

В чому переваги дизельного генератора?

 

Правильний вибір саме цього формату електростанції  багатьма користувачами зумовлений наступними акцентами:

  • підвищений моторесурс -  найчастіше  дизельні генератори забезпечують 10-40 тисяч мотогодин;
  • економні витрати паливних ресурсів -  двигуни цих агрегатів використовують пального на 20% менше у порівнянні з бензиновими моделями,  при цьому їх КПД є вищим на 40%;
  • безпечність користування -  паливо не виділяє легкозаймистих парів,  а сам дизельний генератор не має здатності спалахувати від контакту з нагрітими елементами.

Відзначається також і велика термостабільність.  Завдяки тому,  що дизельний генератор застосовує невелику кількість палива,  то і нагрів його є значно меншим у порівнянні з бензиновими моделями.

Як вибрати дизельний генератор правильно

 

Загалом пристрої такого плану умовно розподіляються на декілька категорій з врахуванням їх потужності,  призначення та конструкції.  Невеличкий дизельний генератор потужністю від 3 до 10 кВт найчастіше використовується на будівельних майданчиках,  в роботі комунальних служб,  а також для побутових цілей. Такі генератори оснащуються повітряною системою охолодження і здатні працювати в межах 6-8  годин безперервно.

Більш потужні пристрої мають параметри від 10 до 3000 кВт та розраховані на тривалий час експлуатації без відключення. 

Підбираючи потрібну модель дизельного генератора,  найчастіше враховують наступні  моменти:

  • Місце встановлення. Якщо  планується встановлення генератора на вулиці,  то він обов'язково повинен мати захисний кожух.  Також необхідно потурбуватися про наявність майданчику для установки,  а в холодний період року потрібно забезпечити підігрівання палива,  свічок  запалення тощо. 
  • При встановленні дизельного генератора в приміщенні треба облаштувати вентиляційні канали для притоку холодного повітря з вулиці та для виходу гарячого з приміщення. 
  • Фазність. Основні види дизельних генераторів передбачають розподіл на однофазні та трифазні. У першому випадку їх потужність складає від 5 до 16 кВт.  Вироби з більш потужними показниками передбачають підключення до мережі 380В.  В останньому випадку вони  повинні забезпечувати рівномірність навантажень на всі три фази генератора.
  • Автоматика запуску. Дизельні апарати можуть комплектуватися особливими системами автоматичного запуску.  Їх наявність дає можливість здійснювати пуск пристрою при відключенні електроенергії в мережі. Після того,  як відбувається запуск,  автоматика виконує прогрівання на холостому ходу та перемикання навантаження з основної мережі на генератор. Найбільш просунуті автоматичні системи забезпечують віддалене управління та моніторинг системи електростанції через інтернет.  Користувач може дати команду з будь-якого місця за допомогою телефону та отримати доступ до статистики та технічних параметрів.
  • В деяких випадках виробники можуть доукомплектувати дизельний генератор ще одним паливним баком,  об'єм якого складає від 50 до 1000 л.  Таким чином  тривалість роботи пристрою на одній заправці буде суттєво збільшено.

Особливості розрахунку потужності дизель-генератора

 

Для того щоб правильно визначитися із моделлю пристрою,  необхідно завчасно розрахувати параметри потрібної потужності.  Зробити це досить просто.  Треба скласти список електроприладів та техніки,  яка буде підключатися,  вказуючи їх показники потужності.  При цьому обов'язково враховується і коефіцієнт пускового струму -  дані про це можна знайти в інструкції до обладнання.

До найбільш «вибагливої» техніки зазвичай відносять  холодильник,  мікрохвильову, пилосос,  пральну машину,  свердловинний насос. Вся інша техніка,  включно із лампочками,  вмикається при подачі стандартної напруги. Отримані цифри потрібно  сумувати та додати до них 25-30% від отриманої суми.  Це дає можливість забезпечити роботу установки в штатному режимі без перевантажень.

Варто зазначити що перебільшення запасу потужності дизельного генератора бажано не допускати.  По-перше,  користувач буде переплачувати за потенціал,  який не буде застосовуватися.  По-друге кількість витрат палива суттєво збільшиться.  І по-третє, такі навантаження можуть пошкодити поршневу групу двигуна.

Якщо ви врахуєте ці поради, то на питання: «Як вибрати дизельний генератор?», ви швидко знайдете відповідь.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
640
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду