Томенко вважає необхідним зменшити бюджетне фінансування ЗМІ

7 Лютого 2005
0
592
7 Лютого 2005
15:50

Томенко вважає необхідним зменшити бюджетне фінансування ЗМІ

0
592
Томенко вважає необхідним зменшити бюджетне фінансування ЗМІ
Віце-прем'єр міністр з гуманітарних і соціальних питань Микола Томенко вважає за необхідне зменшити бюджетне фінансування ЗМІ й "оптимізувати" витрати на Держкомітет з телебачення й радіомовлення.

Про це він сказав в інтерв'ю газеті "Бізнес", на яке посилається "УП".

На думку Томенка, "сьогодні існують складності з оптимізацією державних коштів, які виділяються на ЗМІ, - починаючи з фінансування Держтелерадіо, де проведення міністерської конференції коштує дорожче, ніж інавгурація президента".

"Думаю, варто хоча б на цей рік, як на перехідний, мінімізувати бюджетне фінансування ЗМІ", - сказав віце-прем'єр.

Зокрема, торкнувшись роботи державного інформагентства "Укрінформ", Томенко заявив: "Якщо там є серйозний колектив, готовий конкурувати на ринку, то, думаю, достатньо дати йому можливість викупити приміщення на пільгових умовах, і нехай люди самі заробляють гроші".

Томенко висловив упевненість, що журналісти самі повинні задавати тон у спілкуванні з владою, а також повідомив, що вже майже закінчено "підготовку змін у закони про ТБ, радіо й друковані ЗМІ, що передбачають розробку редакційних статутів, які повинні регулювати відносини між власниками й журналістами".

Крім того, на думку Томенка, "необхідно частину грошей, одержуваних від зовнішньої реклами алкоголю й тютюну, перенаправляти в друковані ЗМІ" для посилення їхньої економічної незалежності.

"Я цілковито переконаний, що вулична реклама цих товарів — суспільне зло.

В усьому світі тютюн рекламують більшою частиною в газетах і журналах. Цілком очевидно, що це - дуже великі гроші, які мають прийти на ринок друкованих ЗМІ. Вони допоможуть вирішити проблему відносної економічної незалежності", - сказав віце-прем'єр.

"До того ж, сьогодні в Україні зовнішня реклама — це елемент класичної корупції. Усі, хто отримав можливість займатися цим бізнесом, особливо в центрі міста, це або "друзі" мера, або його "товариші", або ще хтось", - додав він.

"УП"
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
592
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду