Соціологи повстали проти авторів екзіт-полів за Януковича
Про це йдеться в заяві соціологів, на яку посилається "УП". Соціологи також наводять перелік фактів, які змусили їх до такого кроку.
Так, за словами авторів заяви, напередодні першого туру президент САУ Шульга та віце-президент Яременко вдалися до протиставляння організаторів "Українського екзит-полу" та " Національного екзит-полу" як заангажованих і незаангажованих.
Окрім того, після першого туру виборів голова Київського відділення САУ Ольга Балакірєва (Соціальний моніторинг) та МиколаЧурилов (СОЦІС) не пояснюючи фактів власного маніпулювання отриманою первинною інформацією екзит-полу (так зване "перезважування даних"), публічно звинуватили своїх колег по консорціуму у тиску на них, а згодом й у непрофесіоналізмі. За їх даними переміг Янукович, а не Ющенко.
Віце-президент САУ Яременко зазначав, що методи колег не викликають довіри.
"Ця ж думка проводиться у листі з обґрунтуванням проведення "Українського екзит-полу" у другому турі президентських виборів 21 листопада", - говориться в заяві.
Водночас "Український екзит-пол" під егідою САУ, до виконання якого було залучено кілька університетів, 21 листопада був зупинений Яременком і оголошений таким, що не відбувся.
"Наведені Яременком причини не є переконливими навіть для спеціалістів, а громадськість сприйняла їх як вияв непрофесіоналізму соціологів взагалі. Правління САУ від аналізу причин призупинення опитування ухилилося", - нагадують соціологи.
За їх словами, в "результаті дій та бездіяльності керівництва САУ репутації соціологічної науки завдано тяжкої шкоди, а сама вона предстала в очах громадськості не як об’єднання науковців, .. а як непрофесіональна, проте заполітизована.. структура, члени якої будь-якої миті готові працювати на політичне замовлення".
Внаслідок цього соціологи-автори звернення вимагають негайно скликати з'їзд асоціації, пропонують правлінню добровільно скласти повноваження, а в разі відмови керівництва САУ скликати позачерговий з’їзд залишають за собою право вийти з САУ.
Також соціологи пропонують провести дискусію щодо "проблем взаємин соціальної науки та влади в контексті досвіду президентських виборів 2004 року".
Звернення підписали 17 соціологів. Серед них старший науковий співробітник Інституту соціології НАН України Ірина Бекешкіна, провідний співробітник інституту Олександр Вишняк, завідувач відділом Інституту Сергій Макєєв.
Під час першого туру виборів екзіт-пол за даними Українського інституту соціальних досліджень Яременка та "Соціального моніторингу" Балакірєвої (які зазвичай працюють разом) на виборах переміг Янукович.
"УП"
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ