Тетяна Лебедєва не виключає, що у відставку буде відправлено увесь склад Нацради
Член Національної ради Тетяна Лебедєва вважає, що „доля звіту залежить від настроїв у залі Верховній Раді” і не виключає, що увесь склад Нацради може бути відправлено у відставку. „Думаю, що у багатьох депутатів до нашого складу Нацради є якісь зауваження, - сказала Тетяна Лебедєва. – І є депутати, котрі не дуже задоволені тим, як ми працювали. Але, на жаль, закон, який би покращив умови роботи Нацради, так і не було прийнято, точніше, на нову редакцію закону про Нацраду було накладено вето президентом Леонідом Кучмою”. Цей законопроект, наголосила Т.Лебедєва, вирішував дві проблеми у роботі Нацради: унеможливлював ветування рішень Нацради та безпричинну ротацію (звільнення) членів Нацради. „Я думаю, що коли б цей закон було прийнято, то застосовувалися б професійні критерії вирішення питань, - сказала Тетяна Лебедєва, - і менше члени Нацради боялися б політичного тиску і тиску тих фракцій, які підтримували їх під час обрання до цього органу”.
Тетяна Лебедєва не виключає, що через зміну політичної ситуації в країні парламент знову голосуватиме за свою четвірку попри те, що раніше Комітет ВР з питань свободи слова та інформації декларував інший принцип: четвірка парламенту буде працювати до 2006 року, як і Верховна Рада. І природно, що новий Президент України призначить свою четвірку членів Нацради. „Це нормальний процес, - вважає вона. – Але я думаю, що частина членів чинної Нацради залишаться, оскільки там багато професіоналів. Якщо повністю змінити склад Нацради, то новопризначеним членам буде достатньо важко зорієнтуватися у ситуації”.
І на думку політолога Володимира Фесенка швидше за все відбудеться оновлення складу Національної ради, приводом до чого може стати і звіт Нацради. „Хоча зараз я думаю, що справа не тільки у звіті, - сказав Володимир Фесенко. - Достатньо багато запитань є до цього складу Національної ради, тому проблемні запитання виникнуть у залі під час обговорення і призведуть до рішення про оновлення складу Нацради. У нових політичних умовах це було б цілком доречно”.
Інф. „Детектор медіа”
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ