Як зберігати чай: розповідає магазин чаю


Чи порівнювали ви коли-небудь аромат свого улюбленого свіжопридбаного чаю з тим, який вже довго зберігається на вашій кухні? Цікаво, наскільки змінюються інші його властивості, та що саме на них впливає. Про те, як правильно зберігати цінне зілля, і чому приділити максимальну увагу – розповідає магазин чаю New Tea.
Навіщо взагалі замислюватися про зберігання чаю?
Здавалося б, якщо чай висушений, знаходиться в закритому пакетику й не зберігається у ванній кімнаті – цього має бути достатньо. Та якщо ви хоч раз куштували «старий» чай, який давно знаходився у відкритій упаковці, то розумієте, чого йому не вистачає. До того ж, неправильне зберігання впливає на якість заварки вже за кілька місяців після збору. І це ще навіть не етап фасування!
Не всі чаї бояться зістарювання, однак, звертати увагу на певні особливості зберігання важливо. А саме, на:
- вологість повітря;
- дію сонячних променів;
- температуру;
- контакт із киснем;
- запахи в приміщенні.
Фактор 1. Вологість
Постійна значна вологість (ми не даремно наводили приклад ванної кімнати) або її сильні коливання здатні швидко зіпсувати будь-який чай. А якщо додати до вологості підвищену температуру, заварка й узагалі може запліснявіти.
Фактор 2. Вплив сонячних променів
Сонячне світло прискорює процеси окислення й руйнує пігмент чайного листа. А отже, навіть елітний чай буде виглядати пожовклим, матиме приглушений аромат і мінімум корисних речовин у складі.
Фактор 3. Температура
Навряд чи вам захочеться зберігати чай у холодильнику при значній вологості, тому варто обрати зручну шухлядку в оселі. Однак, що нижчою буде температура повітря у приміщенні – то менше шансів, що в чайній сировині розмножаться бактерії чи пліснява.
Якщо ви рідко п’єте один і той самий напій, краще купити чай у Києві в мініатюрній упаковці, і не зберігати його надто довго у спекотній кухні.
Фактор 4. Кисень
Антиоксиданти в чаї мають безліч корисних властивостей:
- омолоджують;
- позитивно впливають на серцево-судинну систему;
- додають енергії;
- підтримують імунітет.
Уявіть собі, що кисень прискорює їх вивільнення, а отже – негерметична упаковка одразу ж знецінює навіть найбільш цілющий чай. Ось чому краще обирати для зберігання порцелянові або жерстяні ємності.
Фактор 5. Сторонні запахи
Ви коли-небудь куштували білий чай, що пахне смаженою рибою? А як щодо пуера з чорним перцем? Саме це може статися, якщо зберігати чай біля плити або в одній шафці зі спеціями, адже чайний лист швидко насичується сторонніми запахами. Навряд чи вам хочеться псувати дорогоцінний продукт, чи не так?
А як щодо місця купівлі?
Зважаючи на численні фактори, які можуть відчутно вплинути на якість напою ще до його потрапляння до вашої оселі, купити чай у випадковому магазинчику – точно не найкраща ідея. Всі вимоги щодо зберігання здатний виконати лише спеціалізований чайний магазин. Саме таким є чайний магазин у Києві New Tea.
Якщо ви вирішуєте замовити чай онлайн, важливо, щоби обраний інтернет-магазин чаю дотримувався всіх вимог щодо зберігання, міг надати всі необхідні документи на чайну сировину і, звичайно, провести детальну консультацію для вимогливого знавця чаю: такого, як ви.
