Ремонт телефонів своїми руками: чому це стає новим трендом?

Ремонт телефонів своїми руками: чому це стає новим трендом?

15 Травня 2024
289
15 Травня 2024
16:30

Ремонт телефонів своїми руками: чому це стає новим трендом?

289
Ремонт телефонів своїми руками: чому це стає новим трендом?
Ремонт телефонів своїми руками: чому це стає новим трендом?

Виробництво електроніки стало невід'ємною частиною сучасного суспільства, стимулюючи технологічні інновації та економічне зростання. Однак такий швидкий стрибок має серйозні екологічні наслідки, які не можна ігнорувати. Від видобутку ресурсів до утилізації: кожен етап процесу виробництва електроніки залишає свій слід у навколишньому середовищі. Вже багато років екологи наголошують на масовому споживацтві, яке приведе людство до вимирання. Але чи справді цей аспект став стимулом до зростання самостійного ремонту гаджетів?

Трохи статистики

Видобуток ресурсів

За даними Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП), при виробництві однієї тонни смартфонів утворюється близько 13 тонн відходів, у тому числі 44 кілограми золота, 130 кілограмів срібла та понад 7000 кілограмів невідновлюваних ресурсів.

Споживання енергії

За оцінками Міжнародної енергетичної агенції (МЕА), на глобальний сектор інформаційних та комунікаційних технологій (ІКТ) припадає приблизно 2% глобальних викидів парникових газів.

Накопичення електронних відходів

За інформацією Global E-waste Monitor 2020, у 2019 році у світі було вироблено близько 53,6 мільйонів метричних тонн електронних відходів, причому лише близько 17,4% цих відходів було перероблено.

Вирішення цих проблем потребує цілісного підходу, що приділяє особливу увагу стійким практикам протягом усього життєвого циклу продукту. Вживаючи таких заходів, як ефективність використання ресурсів, впровадження відновлюваних джерел енергії та відповідальне управління електронними відходами, можна зменшити вплив виробництва електроніки на довкілля та рухатися до стабільного майбутнього.

 

Ремонт телефону

Ремонт своїми руками: хобі чи потреба?

За останні десятиліття відбулося помітне збільшення кількості ремонтів телефонів. Смартфон став основним супутником людини і є досить складним механізмом, що спонукало відповідне зростання попиту на ремонт. Також, в останні роки все більша увага приділяється сталому розвитку та екологічній обізнаності. Це призвело до того, що все більше людей почали віддавати перевагу ремонту своїх телефонів замість їх заміни, що сприяло загальному збільшенню обсягів ремонтних робіт. На Заході активно розвивається культура ремонту своїми руками, що підживлюється онлайн-керівництвами та доступними ремонтними комплектами. Багато людей тепер відчувають себе досить впевнено для виконання базового ремонту самостійно, що ще більше стимулює тенденцію до ремонту. Замінити батарею на Айфон вже не здається чимось складним, але виникають труднощі з пошуком запчастин. В Україні не так багато магазинів, що продають якісні товари. UParts – це надійний постачальник запчастин на всі пристрої Apple: iPhone, MacBook, iPad, Apple Watch, AirPods. Ну і куди ж без COVID-19, який вплинув на ремонт телефонів. Люди стали більше покладатися на свої пристрої для роботи, спілкування та розваг, тому активно зріс попит на ремонт гаджетів як у сервісних центрах, так і закупівлю запчастин Appleна самостійну заміну.

Загалом, за останнє десятиліття відбулося значне зрушення у бік ремонту телефонів, оскільки люди стали краще усвідомлювати екологічні та економічні переваги ремонту. Вибираючи ремонт замість нового пристрою, люди можуть відігравати активну роль у скороченні електронних відходів та забезпеченні екологічної стійкості.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
289
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду