Порушення права на вільне волевиявлення є ганебним та не витримує жодних виправдань - український національний союз молодих юристів
У заяві зазначено, що сьогодні під загрозою перебувають основоположні принципи професії юриста. Вона є необхідною тільки для демократичного суспільства.
„Недемократичний режим та кланово-олігархічна система обмежують роль юриста прислужництвом нелегітимній владі та юридичним обґрунтуванням її незаконних рішень, на чому сьогодні заробляють політичний і фінансовий капітал окремі „юристи” провладного істеблішменту”, - сказано в заяві.
Особливо наголошено, що вибори президента не можуть мати юридичної сили без їх міжнародно-правового визнання урядами іноземних держав та міжнародними організаціями, членом яких є Україна.
Молоді юристи зазначають, що політична боротьба завжди є жорстокою, але політичний результат повинен досягатися виключно законними і конституційними методами.
Текст заяви містить звернення до молодих громадян, які працюють в органах внутрішніх справ, юстиції тощо, утриматися від вчинення будь-яких незаконних дій та виконання неправомірних рішень, а також заклик до урядів іноземних держав, посольств, представників міжнародних організацій діяти виключно в межах норм міжнародного права.
Своєю заявою юристи звертаються й до штабу В.Ющенка „створити конкретні механізми. Постійний діючий робочий орган для звернення та поновлення прав усіх правоохоронців, державних службовців, юристів, що були або будуть неправомірно звільнені у зв’язку з їхньою громадянською позицією”.
„Звертаємось до сумління і професійної гідності всіх суддів України і насамперед Верховного Суду України. Чи не вперше в українській історії саме від Вашого рішення залежить доля держави, сьогодення і майбутнє всіх громадян.
Звертаємо до наших колег-юристів з усієї України – відкладіть поточні справи, знайдіть місце у своєму щільному діловому графіку і надайте всю можливу допомогу із професійного захисту грубо порушених виборчих прав наших громадян”, - йдеться в заяві.
Заява підписана головою організації Ігорем Приянчуком
"Детектор медіа", за інф. українського національного союзу молодих юристів
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ