Олександр Чекмишев: Комерційні регіональні компанії перетворили ефір на неприховану облудну кампанію
"Комітет рівність можливостей" та Асоціація "Спільний простір" оприлюднили напередодні виборів.
Її основні моменти полягали в тому, що крім нетривалого періоду після голосування 31 жовтня вся виборча кампанія носила характер маніпулювання громадською думкою і залякування виборців, загальнонаціональні українські канали, фактично, відновили інформаційну війну, яка велася не проти когось із кандидатів, а проти українського виборця, порушувалися мислимі і немислимі журналістські стандарти, передо всім це Інтер, 1+1, регіональні канали. Поряд з ними комерційні регіональні компанії перетворили ефір на неприховану облудну кампанію, наголосив О.Чекмишев. Як приклад О.Чекмишев розповів, що попри те, що російський "Фонд Общестенное мнение" припинив проведення екзит-полу ще вдень 31 жовтня, оскільки багато людей нібито відмовлялися давати відповіді, але ще через тиждень по тому В’ячеслав Піховшек посилався на результати Фонда "Общественое мнение", тобто на той екзит-пол, який так і не відбувся.
У свою чергу експерт Асоціації "Спільний простір" Юрій Нестеряк зауважив, що журналістика як соціальна інституція виявилася заручником ситуації в країні: „Адже від тих маніпуляцій які простежуються у ЗМІ: замовчування діяльності одного з кандидатів, централізована подача інформації в регіональних ЗМІ, усунення місцевих журналістів, які спеціалізуються на політиці, від теми, вихід замість регіональних новин, програми національних каналів, емоційна забарвленість подачі матеріалів, - страждають не лише виборці, а й самі журналісти”.
Інф. "Детектор медіа"
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ








