"Репортери без кордонів" "опустили" Україну

27 Жовтня 2004
894
27 Жовтня 2004
12:52

"Репортери без кордонів" "опустили" Україну

894
"Репортери без кордонів" "опустили" Україну
Україна порівняно з минулим роком опустилася у рейтингу "Репортерів без кордонів" на шість позицій.

Такими є результати щорічного рейтингу правозахисної організації "Репортери без кордонів", складеного на основі індексу свободи слова,- передає "УП" повідомлення радіо "Німецька хвиля".

Україна в цьому списку посіла 138 місце зі 167 країн. Одразу ж за нею йде Росія, ще гірша позиція – 144 місце – в Білорусі.

У звіті сказано, що через майбутні президентські вибори в Україні цензуруються опозиційні журналісти та деякі іноземні ЗМІ.

Керівник німецького відділення "Репортерів без кордонів" Ельке Шефтер зазначає, що "у Білорусі перед виборами під різними дуже сумнівними приводами було закрито приблизно десять газет, в Україні спостерігаються схожі процеси".

"Тобто ми завжди, коли триває підготовка до виборів, мусимо дуже пильно стежити за станом ЗМІ, особливо незалежних", - каже правозахисниця.

Крім того, згідно зі звітом, кількість нападів на представників мас-медіа в Україні зросла, а вбивства журналістів, зокрема і Георгія Гонгадзе, так і залишаються нерозкритими.

Найменше проблем зі свободою слова мають журналісти на півночі Європи: перші позиції у рейтингу "Репортерів без кордонів" займають Данія, Фінляндія та Ірландія. Найгірша ситуація на Кубі, де в тюрмах перебуває майже 30 незалежних журналістів, та в Північній Кореї.

"УП"
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
894
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду