Особливості вибору ноутбука для щоденної експлуатації: неочевидні нюанси
Серед найважливіших критеріїв вибору ноутбука — модель процесора, тип та об’єм накопичувача, кількість оперативної пам’яті, різновид відеокарти та діагональ дисплея. На цих характеристиках тримається комфортна щоденна експлуатація. Існують також інші значущі параметри, але про них часто забувають, адже вони є менш очевидними.
Матеріал та колір корпусу
Що новіший ноутбук, то більш ретельний догляд за ним. У перші дні після купівлі користувачі намагаються обходитись з лептопом максимально обережно. З часом на зміну щоденним «клінінговим процедурам» приходять щотижневі. За тиждень девайс встигає дещо забруднитися. Це не проблема, якщо корпус виготовлено з такого матеріалу, на якому не видно пилюку, відбитки пальців та інші сліди експлуатації. Можна зупинитися на лептопі з матового пластику, алюмінію, магнієвого сплаву чи комбінації з декількох матеріалів.
Найпростіше доглядати за чорними та темно-сірими ноутбуками. У таких кольорах виконані ноутбуки Lenovo IdeaPad. Вони як новенькі навіть після кількох років використання.
Шум клавіатури
Абсолютно безшумну клавіатуру знайти майже нереально, бо навіть найсучасніші та найтехнологічніші клавіші натискаються з характерним звуком. У одних моделей він ледь чутний, в інших — гучніший.
Власникові портативного ПК може бути байдуже на шум клавіатури, але це зовсім не означає, що він не заважатиме оточенню.
Також варто звернути увагу на такі характеристики, як:
- Різновид накопичувача, призначеного для зберігання системних та користувацьких даних.
- Тип системи охолодження, покликаної стабілізувати температуру всередині корпусу.
Ці параметри також впливають на рівень шуму, адже серед «найгаласливіших» деталей — кулери та жорсткий диск.
Захист клавіатури від вологи
Оскільки клавіатура у ноутбука не монолітна, через неї всередину може потрапити рідина. І тоді доведеться звертатися до сервісного центру, щоб усунути наслідки намокання.
Захистити лептоп від ризиків можна різними способами, наприклад, намагатися ніколи не пити поряд з ним або купити спеціальну захисну накладку на клавіатуру. Безпрограшний варіант — вибір вологостійкого девайса із заводським захистом.
Вага
Виробники намагаються робити сучасні ноутбуки легкими та компактними, щоб підкреслити їхню мобільність. Однак серед лептопів також є потужні «гіганти», які працюють як робочі станції та витримують надвисокі навантаження. Яку модель обрати — легеньку, мов планшет, чи важку і габаритну — залежить від мети купівлі.
- Для офісу чи домашньої ігрової зони підійде пристрій будь-якої ваги. Під час експлуатації на одному місці навряд чи відчуватиметься дискомфорт через масивний корпус та широкоформатний дисплей від 16 дюймів.
- Для бізнесу доцільно обрати тоненький і невагомий ультрабук. Він стане надійним «партнером» та супроводжуватиме на кожній діловій зустрічі.
- Для розваг під час тривалих подорожей у громадському та власному транспорті також знадобиться ноутбук, який важить небагато — до 2 кг. Це може бути класичний лептоп або трансформер з підтримкою сенсорного введення.
Дизайн у всіх ноутбуків схожий (за винятком деяких ігрових лінійок з підсвіткою та логотипами, нанесеними у незвичний спосіб), тому кастомізація — чудова ідея. Вона дозволяє індивідуалізувати портативний ПК, додати йому «родзинку». Для обклеювання наліпками чи розмальовування спеціальними фарбами якнайкраще підійде ноутбук з гладкою, не рельєфною однотонною кришкою без написів та вставок.